تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۱۴:۴۳ کد مطلب 106960

شاید منظور هاشمی‌‌رفسنجانی دستاوردهای برجام روی کاغذ است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه شاید منظور آقای هاشمی‌رفسنجانی دستاوردهای برجام روی کاغذ است، گفت: هاشمی‌‌رفسنجانی بهتر است از افرادی که دقیق و منصفانه گزارش می‌دهند اطلاعات بگیرد.

اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به اظهارات اخیر هاشمی‌رفسنجانی که گفته است «اگر دولت لیست مشکلات حل‌شده به واسطه برجام را منتشر کند، این افرادی که می‌گویند برجام دستاوردی نداشته به واسطه این دروغ بزرگ نزد خانواده خود نیز شرمنده می‌شوند»، اظهار داشت: گویا آقای هاشمی‌رفسنجانی در ریز قضیه برجام وارد نمی‌شوند و درباره کلان قضیه بر اساس گزارشاتی که به او می‌دهند، اظهارنظر کرده‌اند.

وی افزود: اگر آقای هاشمی‌رفسنجانی مانند ما که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ریز موضوع را پیگیری می‌کنیم و ریز نحوه اجرای برجام را می‌دانیم، وارد موضوع می‌شدند، قطعاً متوجه می‌شدند که برجام دستاوردی نداشته است، برجام نه تنها دستاوردی نداشته بلکه حتی بعد از توافق برجام، تحریم‌های جدید و دیگری هم علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه شاید منظور آقای هاشمی‌رفسنجانی دستاوردهای برجام روی کاغذ است، تصریح کرد: دولت بر اساس مواردی که در توافق برجام آمده، اعلام کند برجام دقیقاً چه دستاوردی برای جمهوری اسلامی ایران داشته است.

کوثری همچنین با بیان اینکه اینکه برخی بگویند بارش باران در پسابرجام از اثرات برجام است، چیزی جزء خنده به دنبال ندارد، یادآور شد: اما در واقع از آنچه که در برجام مکتوب شده، چیزی هنوز به معنای واقعی عاید ملت ایران نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد آقای هاشمی‌رفسنجانی بهتر است از افرادی که دقیق و منصفانه گزارش می‌دهند، اطلاعات بگیرد.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: