تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۲۰:۱۲ کد مطلب 106971

گسترش حملات هوایی ضدداعش بلژیک به سوریه

سخنگوی نخست وزیر بلژیک اعلام کرد این کشور در سوریه نیز حملات هوایی علیه داعش انجام خواهد داد. به گزارش مشرق،‌ در حالی که بلژیک چندی پیش قربانی انفجارهای تروریستی داعش در بروکسل شده بود،‌ دولت این کشور روز جمعه (امروز)‌ اعلام کرد عملیات هوایی جنگنده‌های اف ۱۶ خود در عراق علیه داعش را به […]

سخنگوی نخست وزیر بلژیک اعلام کرد این کشور در سوریه نیز حملات هوایی علیه داعش انجام خواهد داد.

به گزارش مشرق،‌ در حالی که بلژیک چندی پیش قربانی انفجارهای تروریستی داعش در بروکسل شده بود،‌ دولت این کشور روز جمعه (امروز)‌ اعلام کرد عملیات هوایی جنگنده‌های اف ۱۶ خود در عراق علیه داعش را به سوریه نیز گسترش خواهد داد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه ، سخنگوی نخست وزیر بلژیک این اقدام را هماهنگ با قطعنامه ۲۲۴۹ شورای امنیت سازمان ملل خوانده و اعلام کرد فقط به مناطقی که تحت تصرف داعش و دیگر گروه‌های تروریستی هستند، محدود خواهد بود.

این در حالی است که «چارلز میشل»‌ نخست وزیر بلژیک فروردین امسال گفته بود کشورش عملیات هوایی علیه مواضع تروریست‌های داعش در عراق را تحت ائتلاف بین‌المللی آمریکا انجام خواهد داد.

ایالات متحده آمریکا از سال ۲۰۱۴ به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش ائتلافی را متشکل از ۶۰ کشور برای انجام حملات هوایی علیه مواضع تکفیری‌ها در عراق تشکیل داد که البته سازمان ملل مجوزی در این زمینه صادر نکرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: