تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۲۰:۳۹ کد مطلب 106982

روسیه: بدون حضور کُردها در مذاکرات صلح، نباید درباره آینده سوریه سخن گفت

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در نشست آتی کارگروه بین المللی حامی سوریه در وین بر حضور کُردها به عنوان یک قدرت سیاسی و نظامی مهم،در مذاکرات صلح سوریه پای فشاری می کنیم. به گزارش مشرق به نقل از شبکه روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای اعلام […]

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در نشست آتی کارگروه بین المللی حامی سوریه در وین بر حضور کُردها به عنوان یک قدرت سیاسی و نظامی مهم،در مذاکرات صلح سوریه پای فشاری می کنیم.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که زمان دور بعدی مذاکرات صلح سوریه در ژنو پس از پایان نشست کارگروه بین المللی حمایت از سوریه در وین مشخص خواهد شد.

بر اساس این گزارش در این بیانیه همچنین عنوان شده است: در طول حضور خود در نشست کارگروه حمایت از سوریه بر مشارکت کُردها در مذاکرات صلح سوریه در ژنو پای فشاری خواهیم کرد.

در ادامه این بیانیه افزوده شده است: کُردها قدرت سیاسی و نظامی مهمی هستند و بدون حضور آنها امکان سخن گفتن درباره سوریه وجود ندارد.

از سوری دیگر این وزارتخانه اعلام کرد که سخن گفتن در رابطه با اجرای عملیات مشترک توسط نظامیان روسیه و آمریکا در سوریه در برهه کنونی موضوعیت ندارد و مطرح نیست. همچنین گفتگوها میان مسکو و واشنگتن ۶ ماه به طول انجامید تا به توافقات اخیر در رابطه با سوریه منجر شد.

گفتنی است پیش از این نیز دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه نیز در سخنانی اعلام کرد که پس از پایان نشست کارگروه بین المللی حامی سوریه در ۱۷ مِه در وین، زمان آغاز دور جدید مذاکرات صلح سوریه اعلام خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: