تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ - ۲۲:۳۱ کد مطلب 107004

«فرهنگ کارت» رونمایی شد

مراسم رونمایی از «فرهنگ کارت» با حضور رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. به گزارش مشرق به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مراسم رونمایی از «فرهنگ کارت» ظهر امروز جمعه ۲۴ اردیبهشت با حضور سید مرتضی موسویان رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و […]

مراسم رونمایی از «فرهنگ کارت» با حضور رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش مشرق به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مراسم رونمایی از «فرهنگ کارت» ظهر امروز جمعه ۲۴ اردیبهشت با حضور سید مرتضی موسویان رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.

موسویان در این مراسم، فرهنگ کارت را یکی از بسترهای فرهنگ‌سازی در مورد سواد رسانه‌ای دانست و گفت: با این کار فعالان و دست اندرکاران عرصه‌های مختلف فرهنگی این امکان را خواهند داشت تا همه علاقمندان فعالیت در حوزه تولید، محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی ادامه داد: فرهنگ کارت اقدام مشترکی است با همکاری بانک ملت، موسسه حامی مهر بانو، بیمه مرکز فناوری‌های اطلاعاتی رسانه‌ای است که بستر لازم را برای گسترش فرهنگ دیجیتال فراهم کند.

موسویان با بیان اینکه «فرهنگ کارت» شروعی برای برنامه‌ریزی در حوزه ارتقای هنجارهای استفاده از فضای دیجیتال است عنوان کرد: آمارها نشان می‌دهد کشور آمریکا تا سال ۲۰۱۸ خرید و فروش محصولات الکترونیکی بیش از غیرالکترونیک باشد و در این میان سهم کتاب خصوصا در حوزه الکترونیک بیشتر است.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد با بیان اینکه افراد دارای فرهنگ کارت پیش قراول سواد رسانه‌ای هستند یادآور شد: این افراد پس از مدتی به عنوان فرهنگ یار انتخاب می‌شوند و به عنوان ممیز فرهنگی در سطح ملی عمل می‌کنند.

به گفته وی افراد بادر اختیار داشتن فرهنگ کارت می‌توانند از خدمات کارت اعتباری، رفاهی و گردشگری، مشاوره آموزش مجازی، ضرورت بیمه، سامانه سهام، طرح ملی مهربانو،  یارانه فرهنگی و بهره‌مند ‌شوند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: