تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۰۱:۱۱ کد مطلب 107046

اردوغان: به سمت تشکیل نظام ریاستی پیش می‌رویم

رئیس‌جمهور ترکیه با اعلام اینکه به سمت تشکیل نظام ریاستی پیش می‌رویم، گفت که مردم تنها کسانی هستند که باید در این باره تصمیم بگیرند. به گزارش مشرق، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در جمع هزاران نفر از طرفداران خود، بار دیگر بر تشکیل سیستم ریاستی در ترکیه تأکید کرد. به نوشته خبرگزاری تی آر […]

رئیس‌جمهور ترکیه با اعلام اینکه به سمت تشکیل نظام ریاستی پیش می‌رویم، گفت که مردم تنها کسانی هستند که باید در این باره تصمیم بگیرند.

به گزارش مشرق، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در جمع هزاران نفر از طرفداران خود، بار دیگر بر تشکیل سیستم ریاستی در ترکیه تأکید کرد.

به نوشته خبرگزاری تی آر تی، اردوغان گفت: در مسیر حرکت به سمت سیستم ریاستی در ترکیه هستیم و مردم تنها مرجعی هستند که باید تصمیم بگیرند که مدل حکومت در ترکیه چگونه باشد.

اردوغان در ادامه در مورد مبارزه با تروریسم مدعی شد: ما خون خود را برای حمایت از مردممان در مقابله با تروریسم فدا خواهیم کرد و تا شکست کامل تروریسم به مبارزه با آن ادامه خواهیم داد.

رئیس‌جمهور ترکیه در این باره افزود: ترکیه کشوری است که به طور حقیقی با تروریسم مبارزه می‌کند.

وی درباره آوارگان نیز گفت که تا کنون ۱۱۰ هزار پناهجو را از غرق شدن در دریا نجات داده‌ایم و درب‌های ترکیه به سوی پناهجویان باز است.

اردوغان بار دیگر در اعتراض به اعدام «مطیع الرحمان نظامی»، رهبر حزب جماعت اسلامی بنگلادش را محکوم و به سکوت جهانی نسبت به اعدام وی، اعتراض کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: