تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۰۴:۲۱ کد مطلب 107091

مخالفت اوباما با حضور نظامی روسیه در شمال اروپا

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه در دیدار با سران پنج کشور شمال اروپا، نسبت به آنچه حضور نظامی تهاجمی روسیه در منطقه شمال اروپا و دریای بالتیک نامید، هشدار داد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، اوباما در پایان دیدار با سران کشورهای دانمارک ، ایسلند ، فنلاند ، سوئد و […]

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه در دیدار با سران پنج کشور شمال اروپا، نسبت به آنچه حضور نظامی تهاجمی روسیه در منطقه شمال اروپا و دریای بالتیک نامید، هشدار داد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، اوباما در پایان دیدار با سران کشورهای دانمارک ، ایسلند ، فنلاند ، سوئد و نروژ ،گفت: ما در نگرانی خود درباره حضور نظامی فزاینده و تهاجمی روسیه در منطقه شمال اروپا و دریای بالتیک متحد هستیم.

وی همچنین گفت، این کشورها در خصوص ضرورت وجود یک نظم اروپایی که بر اساس قدرت (نظامی) استوار نباشد ، اتفاق نظر دارند.

وی افزود: اعتقاد داریم که شهروندان ما حق دارند در آزادی و امنیت زندگی کنند و در اروپا کشورهای کوچکتر مورد باج خواهی کشورهای بزرگتر نباشند.

اوباما در عین حال گفت هر چند کاخ سفید به دنبال کاهش تنش ها است اما برای رویارویی با تهاجم های مشهود روسیه نیز آمادگی دارد.

وی گفت: از روسیه می خواهیم که فعالیت های نظامی خود را در انطباق کامل با تعهدات بین المللی حفظ کند.

از سوی دیگر و همزمان با اجلاس آمریکا و پنج کشور شمال اروپا در کاخ سفید ، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هشدار داد که اقداماتی را برای پایان دادن به تهدید ناشی از سامانه های ضد موشکی آمریکا در رومانی ، بررسی می کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: