تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۰۵:۵۰ کد مطلب 107110

چرا فقط رئیس‌کل بیمه مرکزی استعفا داد؟/ تلاش برای سرپوش گذاشتن وام‌های چند صد میلیونی ناکام ماند

پس از افشای دریافت وام و حفوق‌های میلیونی برخی مدیران بیمه و بدنبال آن پذیرش استعفای محمد ابراهیم امین، جای سوال است که چرا فقط رئیس کل بیمه مرکزی باید استعفا دهد و چرا سه معاون بیمه مرکزی با وضعیت حقوقی مشابه آقای رئیس، استعفا ندادند؟ گروه اقتصادی مشرق – به دنبال بالا گرفتن موج […]

پس از افشای دریافت وام و حفوق‌های میلیونی برخی مدیران بیمه و بدنبال آن پذیرش استعفای محمد ابراهیم امین، جای سوال است که چرا فقط رئیس کل بیمه مرکزی باید استعفا دهد و چرا سه معاون بیمه مرکزی با وضعیت حقوقی مشابه آقای رئیس، استعفا ندادند؟

چرا فقط رئیس‌کل بیمه مرکزی استعفا داد؟/ تلاش حامیان دولت برای سرپوش گذاشتن بر ماجراگروه اقتصادی مشرق – به دنبال بالا گرفتن موج اعتراض‌ها به حقوق‌های چند ده میلیونی و وام‌های چند صد میلیونی مدیران ارشد بیمه مرکزی، محمد امین رئیس بیمه مرکزی استعفا داد که مورد موافقت وزیر اقتصاد قرار گرفت.

برخی مسئولان و حامیان رسانه ای دولت در چند روز اخیر با برملا شدن فیش حقوق‌های کلان مدیران بیمه مرکزی، برای سرپوش گذاشتن این ماجرا دست به کار شدند و مواضع متناقضی اتخاذ کردند که عدم صداقت آنها حکایت دارد.

این در حالی است که در اطلاعیه دیوان محاسبات به صراحت بر بروز این تخلف در دولت یازدهم با وجود تذکرات دیوان تصریح شده بود.

۲- در مورد دیگر  مدیر روابط عمومی وزارت اقتصاد مدعی شد که وزیر اقتصاد قبل از رسانه‌ای شدن فیش‌های حقوقی اعضای هیأت مدیره بیمه مرکزی دستور رسیدگی به این امر را داده بود.

این در حالی است که پس از رسانه‌ای شدن این تخلف، کمیته‌ای از سوی وزیر اقتصاد مسئول رسیدگی به ‌آن شد و این کمیته نیز نتایج بررسی خود را پس از چند روز اعلام کرد. 

بنابراین اظهارات مدیر روابط عمومی وزارت اقتصاد متاسفانه خلاف واقعیت بود.

چرا فقط رئیس‌کل بیمه مرکزی استعفا داد؟/ تلاش حامیان دولت برای سرپوش گذاشتن بر ماجرا۳- بیمه مرکزی چند روز پس از افشای فیش‌های حقوقی، در اطلاعیه‌ای ادعا کرد:‌ اقدامات بیمه مرکزی منطبق بر مقررات بوده و تخلفی صورت نگرفته است.

درپی انتشار اخبار وگزارش های مخدوش و بعضا خلاف واقع در خصوص حقوق برخی از مدیران بیمه مرکزی به آگاهی می رساند که مطابق بررسی های بعمل آمده، هیچگونه تخلفی در این زمینه صورت نگرفته و کلیه پرداخت ها بر اساس مقررات و ضوابط قانونی مربوط انجام گرفته است.

۴- در بیانیه کمیته وزارت اقتصاد به طور آشکاری تلاش شد اصل ماجرا سرپوش گذاشته شده و به جوسازی رسانه‌ای ربط داده شود. وزارت اقتصاد ادعا کرد که «آنچه در رسانه‌ها به عنوان حقوق‌های «چند ده میلیون تومانی» از آن یاد شده است، برداشتی نادرست بوده.»

در بیانیه وزارت اقتصاد، تلاش شده بود ماجرای وام‌های۴۰۰ میلیون تومانی از بیت‌المال سانسور شود و با تمرکز بر حقوق‌های چند ده میلیونی و نسبت دادن آن به سوءتفاهم رسانه‌ای، برای انحراف افکار عمومی تلاش شده بود.

چرا فقط رئیس‌کل بیمه مرکزی استعفا داد؟/ تلاش برای سرپوش گذاشتن بر پرداخت وام‌های چند صد میلیونی ناکام ماند

در مجموع، مسئولان بیمه مرکزی و وزارت اقتصاد و حامیان رسانه‌ای دولت در دو هفته اخیر تلاش های زیادی برای مخفی نگه داشتن این تخلف کردند.

نکته آخر آن که با افشای تخلف مذکور، جای سوال است که چرا فقط رئیس بیمه مرکزی باید استعفا دهد؟ چرا سه معاون بیمه مرکزی که آنها هم حقوق‌های کلان و وام‌های چند صد میلیونی دریافت کردند، استعفا ندادند و در کمال تعجب یکی از همین معاونان، هم‌اکنون سرپرست بیمه مرکزی شده است؟ آیا شاهد استعفا یا برکناری دیگری نخواهیم بود؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: