تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۰۸:۰۸ کد مطلب 107121

آمریکا رئیس پارلمان لیبی را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا رئیس پارلمان به رسمیت شناخته شده بین المللی مستقر در طبرق (شرق لیبی) را به اتهام سنگ اندازی در مسیر پیشرفت سیاسی این کشور، تحریم کرد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام آمریکایی روز جمعه گفت: تصمیم امروز دارای این پیام روشن است که دولت آمریکا کسانی […]

وزارت خزانه داری آمریکا رئیس پارلمان به رسمیت شناخته شده بین المللی مستقر در طبرق (شرق لیبی) را به اتهام سنگ اندازی در مسیر پیشرفت سیاسی این کشور، تحریم کرد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام آمریکایی روز جمعه گفت: تصمیم امروز دارای این پیام روشن است که دولت آمریکا کسانی را که مانع روند برقراری صلح،امنیت و ثبات در لیبی شوند،‌هدف قرار خواهد داد.

این اقدام در حالی است که اتحادیه اروپا نیز آوریل گذشته، تصمیم مشابهی را علیه عقیله صالح اتخاذ کرد.

طرف های درگیر در لیبی در دسامبر ۲۰۱۵ با نظارت سازمان ملل در شهر صخیرات در مغرب توافقنامه ای را امضا کردند که براساس آن دولت وفاق ملی تشکیل شد.

در یکی از بندهای این توافقنامه بر یکپارچگی ارتش و تشکیل مجلس نمایندگان وهمچنین تشکیل مجلس عالی کشور که شامل اعضای کنگره ملی است تصریح شده است.

لیبی از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون و پس از سرنگونی رژیم «معمر قذافی»، با هرج و مرج و جنگ داخلی دست به گریبان است. فقدان قدرت مرکزی سبب شده است تا گروه های شبه نظامی بعضا تروریستی و نیز قبایل مسلح بر نقاط مختلف این کشور مسلط شوند. گروه تروریستی داعش نیز با سوء استفاده از این وضعیت در این کشور فعالیت می کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: