تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۲ کد مطلب 107176

جاسوسی رئیس جمهور جدید برزیل برای آمریکا!

سایت افشاگری ویکیلیکس اسنادی از جاسوسی “میشل تامر” رئیس جمهور موقت برزبل برای سازمان جاسوسی آمریکا “سیا” خبر داده است. گروه بین الملل مشرق- سایت افشاگری ویکیلیکس اسنادی از جاسوسی “میشل تامر” رئیس جمهور موقت برزبل برای سازمان جاسوسی آمریکا “سیا” خبر داده است. بنابر این گزارش، ویکیلیکس با انتشار دو سند از مکاتبات محرمانه بخش […]

سایت افشاگری ویکیلیکس اسنادی از جاسوسی “میشل تامر” رئیس جمهور موقت برزبل برای سازمان جاسوسی آمریکا “سیا” خبر داده است.

گروه بین الملل مشرق- سایت افشاگری ویکیلیکس اسنادی از جاسوسی “میشل تامر” رئیس جمهور موقت برزبل برای سازمان جاسوسی آمریکا “سیا” خبر داده است.

جاسوسی رئیس جمهور جدید برزیل برای آمریکا!

بنابر این گزارش، ویکیلیکس با انتشار دو سند از مکاتبات محرمانه بخش اطلاعاتی سفارت آمریکا در برزیل، از جاسوسی میشل تامر رئیس جمهور جدید این کشور برای سازمان سیا در سال ۲۰۰۶ پرده برداشته است. این مکاتبات شامل به جلسات وابسته اطلاعاتی سفارت آمریکا در برزیل با میشل تامر مربوط است. لام به ذکر است که در پی عزل دیلما روسف از مقام ریاست جمهوری، ساعاتی پس از آنکه سنای برزیل خواستار برکناری موقت دیلما روسف چپگرا از مقام ریاست جمهوری به دلیل نقض قوانین بودجه شد، میشل تامر به عنوان رئیس‌جمهوری موقت برزیل نطق ملی ایراد کرد و خواستار حمایت مردم از دولت “نجات ملی” خودش شد. تامر ۷۵ ساله اکنون به سمت آرام کردن اقتصاد برزیل و سیاست‌های دوستدار بازار پیش می‌رود. وی به مردم برزیل گفت که اطمینان داشته باشند که می‌توانند بر بحران کنونی غلبه کنند؛ بحرانی که رکود شدید، ناآرامی سیاسی و رسوایی فساد به بار آورده است.

جاسوسی رئیس جمهور جدید برزیل برای آمریکا!
جاسوسی رئیس جمهور جدید برزیل برای آمریکا!

لینک اسناد ویکیلیکس:

https://wikileaks.org/plusd/cables/06SAOPAULO30_a.html#efmAJZAKWAKfAK-ARrASHAS1ATbCf0Cf9CgLCgZDOLDOVDWDDX7EGjEHl

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: