تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۱۶:۲۱ کد مطلب 107263

بهترین هدیه شرکت درمسابقات قرآن، دیدار با مقام معظم رهبری است

به گزارش پایگاه ۵۹۸، آرمین رحیم زاده، متولد سال ۱۹۸۹ میلادی در کشور فرانسه است. قاری قرآن کریم است و قرار است در این مسابقات با قاریان دیگر به رقابت بپردازد. بر چهار زبان عربی، فارسی، انگلیسی و فرانسوی تسلط کامل دارد و در عین حال به طور مجازی در حوزه علمیه جامعه المصطفی (ص) […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، آرمین رحیم زاده، متولد سال ۱۹۸۹ میلادی در کشور فرانسه است. قاری قرآن کریم است و قرار است در این مسابقات با قاریان دیگر به رقابت بپردازد. بر چهار زبان عربی، فارسی، انگلیسی و فرانسوی تسلط کامل دارد و در عین حال به طور مجازی در حوزه علمیه جامعه المصطفی (ص) درس می خواند.

گفت‌وگوی خبرنگار فرهنگی تسنیم با او را در ادامه بخوانید:

تسنیم: به عنوان قاری بین المللی که در مسابقات گوناگون شرکت کرده اید، نظر شما درباره مسابقات بین المللی قرآن کریم در تهران چیست؟

به نظر من مسابقات قرآنی که در تهران برگزار می شود از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار است. چون هم قاریان و حافظان توانایی در این مسابقات شرکت می کنند که همین مسئله باعث می شود متسابقین برای رقابت سخت تر خود را آماده کنند و هم داوران معیارهای اساسی برای قضاوت دارند. در مجموع تمام معیارهای رقابت قرآنی در مسابقات ایران به خوبی رعایت می شود و همین مسئله باعث شده که نمایندگان قرآنی علاقه بسیار زیادی برای شرکت در این رقابت ها داشته باشند.

تسنیم: می دانیم که در روز آخر رقابت ها و پس از اعلام نتایج، همه قاریان و حافظان قرآن کریم به دیدار مقام معظم رهبری می روند. شما در آستانه این دیدار، چه احساسی دارید؟

از زمانی که به عنوان نماینده قاریان از کشور فرانسه به ایران آمدم، برای دیدار و ملاقات با مقام معظم رهبری لحظه شماری می کنم.

تسنیم: چه شد که به قرائت قرآن علاقه مند شدید؟

علاقه ام به قرآن کریم را از روحیات معنوی مادرم دریافت کرده ام. چون بارها از دوران کودکی دیده ام که چگونه با شور و اشتیاق و سوز و گداز قرآن می خواند . اگر امروز می توانم قرآن را به خوبی قرائت کنم، همه این ها به برکت وجود مادرم است و هیچ کسی به اندازه او نمی توانست در تربیت قرآنی من و برادرم اثرگذار باشد.

تسنیم:قرائت قرآن را از چه زمانی به طور جدی شروع کردید؟

از همان دوران کودکی ام انس با آیات قرآن کریم را در خانواده دریافت کردم . هرچند که به طور جدی حدود هفت سال است که قرائت قرآن را به طو ر حرفه ای شروع کرده ام.

تسنیم: قرائت را با چه وسیله ای یاد می گرفتید؟ استاد داشتید و یا از نوارهای قرآنی استفاده می کردید؟

بیشترین آموزش ها را در زمینه قرائت، با استفاده از نوارهای قرائت قرآن دریافت کرده ام و خوشبختانه تهیه این نوارها در کشور ما کار سختی نبود. اوایل نوارهای استاد عبدالباسط را گوش می دادم و بعد از اینکه علاقه مند شدم خودم هم قرائت کنم ، از نوار استادان دیگری مانند استاد منشاوی و مصطفی اسماعیل هم استفاده می کردم.

تسنیم: نظر شما در باره جمهوری اسلامی ایران چیست؟

باید یادآوری کنم که پدر من ایرانی الاصل و مادرم اهل کشور فرانسه است و با وجود اینکه سال ها در کشور فرانسه و بلژیک زندگی کرده ام، جمهوری اسلامی ایران را خیلی دوست دارم. هر بار که به ایران آمده ام، به نیت استر احت معنوی بوده است. هرچند که درس خواندن د ر حوزه علمیه جامعه المصطفی (ص) هم بهانه ای برای آمدن به سرزمین پدری ام است، اما همین درس های حوزوی  و دینی هم نوعی استراحت و تحول معنوی برایم محسوب می شود.

تسنیم: اشاره کردید که برادر کوچکتان هم به قرائت قرآن مشغول است.

همین طور است. خدا را شکر می کنم که برادرم هم به قرائت قرآن علاقه مند است و مدت  هاست که من او را تشویق و ترغیب می کنم تا با قرآن انس پیدا کند و بتواند بر اساس معانی و مفاهیم قرآن، آیات را تلاوت کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: