تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۱۶:۴۴ کد مطلب 107286

طرح زیردریایی بدون سرنشین در دانشگاه سپاه +عکس

یکی از دانشجویان پاسدار از طرح خود مبنی بر زیردریایی بدون سرنشین سخن گفت که قابلیت مین‌یابی و شلیک اژدر را دارد. به گزارش مشرق،  ۲۱ اردیبهشت ماه، ویژه برنامه‌ای به مناسبت سوم شعبان (روز پاسدار) از بخش خبری ساعت ۲۱ سیما پخش شد که در آن با برخی دانشجویان و افسران دانشگاه افسری و […]

یکی از دانشجویان پاسدار از طرح خود مبنی بر زیردریایی بدون سرنشین سخن گفت که قابلیت مین‌یابی و شلیک اژدر را دارد.

به گزارش مشرق،  ۲۱ اردیبهشت ماه، ویژه برنامه‌ای به مناسبت سوم شعبان (روز پاسدار) از بخش خبری ساعت ۲۱ سیما پخش شد که در آن با برخی دانشجویان و افسران دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) سپاه گفتگو شده بود.

در این ویژه برنامه یکی از دانشجویان پاسدار از طرح خود مبنی بر «زیردریایی بدون سرنشین» سخن گفت که قابلیت شلیک اژدر و مین‌یابی را دارد.

نمونه ساخته شده از زیردریایی بدون سرنشین مین‌یاب با قابلیت شلیک اژدر

درخصوص این طرح که به نظر می رسد در مراحل ابتدایی و طراحی نمونه کوچک خود قرار دارد، صحبت بیشتری نشد اما این موضوع می‌تواند به عنوان گام‌های اولیه سپاه برای ورود به حوزه جدید زیردریایی تلقی شود.

طرح زیردریایی بدون سرنشین در دانشگاه سپاه+عکس

سپاه پاسداران از سال ۱۳۸۷ بنا بر دستور فرماندهی معظم کل قوا ماموریت حراست از تنگه هرمز و خلیج فارس را برعهده دارد.

استفاده از این نوع زیردریایی‌ها و زیردریایی‌های سبک -نظیر کلاس غدیر که در اختیار نیروی دریایی ارتش است- بیشترین کارایی را در عمق کم خلیج فارس دارد.

این درحالیست که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا نیز بر «در دست گرفتن آبهای جنوبی با استفاده از زیر دریایی‌ها» تاکید کرده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: