تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۱۶:۵۶ کد مطلب 107295

کنیا از المپیک ریو محروم نمی‌شود

فدراسیون جهانی د‌و‌و‌مید‌ا‌نی (IAAF) اعلام کرد کنیا با وجود عدم اطلاعات از قوانین ضد دوپینگ وادا در خطر محرومیت از المپیک ریو ۲۰۱۶ قرار ندارد. به‌ گزارش ‌مشرق، به نقل از سایت Inside the games، حکم عدم اطاعت کنیا روز گذشته در جلسه هیات مدیره وادا تصویب شد. کنیا هنوز مشکلات اساسی خود را حل […]

فدراسیون جهانی د‌و‌و‌مید‌ا‌نی (IAAF) اعلام کرد کنیا با وجود عدم اطلاعات از قوانین ضد دوپینگ وادا در خطر محرومیت از المپیک ریو ۲۰۱۶ قرار ندارد.

به‌ گزارش ‌مشرق، به نقل از سایت Inside the games، حکم عدم اطاعت کنیا روز گذشته در جلسه هیات مدیره وادا تصویب شد. کنیا هنوز مشکلات اساسی خود را حل نکرده است.

IAAF در بیانیه‌ای اعلام کرد برنامه ضد دوپینگ وادا باید قدرتمندتر شود و در کنیا در لیست کشورهایی که مشکل دارند و باید تحت نظارت باشند باقی خواهد ماند.

با این حال ورزشکاران کنیایی می‌توانند در بازی‌های المپیک شرکت کنند. در صورتی که تا سال آینده کنیا اقدامات لازم را انجام ندهد ممکن است که شاهد محرومیت باشد. در حال‌ حاضر از ورزشکاران کنیایی بیش از ورزشکاران هر کشور دیگری تست گرفته می‌شود. از سال ۲۰۱۲ تاکنون تست دوپینگ حدود ۴۰ ورزشکار کنیایی مثبت شده است.

وادا به کنیا اعلام کرده است که دقیقا باید چه اقداماتی را انجام دهد. وزیر ورزش کنیا در این باره گفت: در صورتی که پارلمان قانونگذاری ها را بازبینی و عمل کند ما اطاعت کامل از قوانین را خواهیم داشت. هیچ محرومیتی فعلا به ما اعلام نشده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: