تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۱۷:۱۵ کد مطلب 107300

رأی دیوان عالی آمریکا دولت روحانی را در موضع انفعال قرار داده است

پایگاه خبری المانیتور نوشت: رأی دیوان عالی آمریکا به برداشت ۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه ایران دولت حسن روحانی را در موضع انفعال قرار داده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، یک پایگاه خبری – تحلیلی آمریکایی می‌نویسد رأی دیوان عالی آمریکا برای برداشت  ۲ میلیارد دلاری از محل دارایی‌های مصادره شده […]

پایگاه خبری المانیتور نوشت: رأی دیوان عالی آمریکا به برداشت ۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه ایران دولت حسن روحانی را در موضع انفعال قرار داده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، یک پایگاه خبری – تحلیلی آمریکایی می‌نویسد رأی دیوان عالی آمریکا برای برداشت  ۲ میلیارد دلاری از محل دارایی‌های مصادره شده ایران به بهانه پرداخت غرامت به قربانیان انفجار بیروت دولت حسن روحانی، رئیس جمهور ایران را در موضع انفعال قرار داده است. 

دیوان عالی آمریکا روز چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه پرداخت حدود ۲ میلیارد دلار به خانواده‌های قربانیان بمب‌گذاری سال ۱۹۸۳ از محل دارایی‌های مصادره شده ایران را تایید کرد. 

المانیتور با بیان اینکه رأی دیوان عالی می‌تواند به ایجاد «دیوار بی‌اعتمادی» میان آمریکا و ایران منجر شود اضافه کرده حکم مورد نظر باعث ایجاد بدبینی در میان ایرانی‌ها شده است. 

در بخش دیگر این گزارش آمده است: «این، نه تنها موضع مخالفان برجام در ایران را تقویت کرده… دولت روحانی را هم به سمت اتخاذ رویکردی انفعالی سوق داده است.»

رسانه آمریکایی، به علاوه به واکنش مردم در شبکه‌های اجتماعی هم اشاره کرده و نوشته که یک کاربر نوشته است: «به زودی ایران باید چندین دلار هم بابت پوشک‌هایی که نوه جان کری استفاده کرده خسارت بدهد.»

کاربر دیگری نوشته است: «آمریکا جیب ما را نزن؛ تحریم‌ها را بردار.»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: