تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۱۸:۰۹ کد مطلب 107336

خزانه‌داری آمریکا برای گشایش روابط بانکی ایران نشست برگزار می‌کند

سفیر هند در ایران از پرداخت بدهی ۶.۵ میلیارد دلاری هند به ایران از طریق هالک بانک ترکیه خبرداد و گفت: وزارت خزانه‌داری آمریکا به زودی نشستی در مورد گشایش بانکی با ایران برگزار می‌کند. به گزارش مشرق، سفیر هند در ایران افزود: تصمیم‌ها برای رفع مشکلات بانکی با ایران گرفته شده، لذا فعالان اقتصادی […]

سفیر هند در ایران از پرداخت بدهی ۶.۵ میلیارد دلاری هند به ایران از طریق هالک بانک ترکیه خبرداد و گفت: وزارت خزانه‌داری آمریکا به زودی نشستی در مورد گشایش بانکی با ایران برگزار می‌کند.

به گزارش مشرق، سفیر هند در ایران افزود: تصمیم‌ها برای رفع مشکلات بانکی با ایران گرفته شده، لذا فعالان اقتصادی از هم اکنون همکاری های خود با طرف مقابل را آغاز کنند، چرا که مشکلات بانکی به تدریج برطرف خواهد شد. همچنین بدهی ۶.۵ میلیارد دلاری هند به ایران طی آینده‌ای نزدیک پرداخت خواهد شد که روش پرداخت این میزان بدهی، در مذاکره با ایران نهایی شده و قرار است با ارز یورو و از طریق هالک‌بانک ترکیه پرداخت شود.

وی از سفر آتی نخست‌وزیر هند به تهران خبر داد و تصریح کرد: به زودی، توافق تجارت ترجیحی میان دو کشور امضا شده و به مرحله اجرایی می‌رسد، ضمن اینکه شرکت‌های هندی برای تجهیز فاز نخست این همکاری ها در چابهار شناسایی شده اند و قراردادهای سرمایه‌گذاری مشترک نهایی شده و آماده شروع به کار است.

وی همچنین از توافق برای امضای قرارداد ترانزیت میان سه کشور ایران، افغانستان و هند خبر داد و گفت: همکاری مشترک ایران و هند برای ایجاد کریدور جنوب به شمال که از بندرعباس آغاز می شود، به زودی نهایی خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: