تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۲۱:۰۶ کد مطلب 107399

رایزنی‌های قشقاوی با مقامات پارلمانی پرتغال

در دیدار معاون وزیر خارجه ایران با برخی از مقامات پارلمانی پرتغال بر توسعه مناسبات پارلمانی بین ۲ کشور تأکید شد. به گزارش مشرق، حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه که در ادامه سفرش به اروپا به منظور انجام رایزنی‌های پارلمانی و کنسولی به پرتغال رفته، با […]

در دیدار معاون وزیر خارجه ایران با برخی از مقامات پارلمانی پرتغال بر توسعه مناسبات پارلمانی بین ۲ کشور تأکید شد.

به گزارش مشرق، حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه که در ادامه سفرش به اروپا به منظور انجام رایزنی‌های پارلمانی و کنسولی به پرتغال رفته، با «فرو رودریگز» رئیس پارلمان پرتغال دیدار و در خصوص ضرورت توسعه روابط پارلمانی بین ۲ کشور گفت‌وگو کرد.

قشقاوی در این دیدار با ابلاغ سلام رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: روابط تاریخی دو کشور اقتضاء می‌کند بین پارلمان‌ها که آیینه تمام نمای مردم ۲ کشور هستند نیز روابط گسترده‌ای ایجاد شود.

رئیس پارلمان پرتغال نیز از ایران به عنوان کشوری دوست و با تمدن کهن یاد و از پیشنهاد گسترش روابط پارلمانی استقبال کرد.

*دیدار با اعضای گروه دوستی پارلمانی

 قشقاونی همچنین در این سفر با «سیلوا» رئیس گروه دوستی پارلمانی پرتغال و ایران با حضور اعضای دیگر این گروه دیدار و گفت‌وگو کرد و گفت که در مجلس جدید ایران نیز گروه دوستی با پرتغال تشکیل خواهد شد.

طرفین در این دیدار بر ضرورت رفت و آمد بیشتر بین ۲ کشور به منظور آشنایی با یکدیگر تأکید کردند.

* گفت‌وگو با رئیس کمیسیون امور خارجه و نایب رئیس اول مجلس پرتغال

حسن قشقاونی همچنین در ادامه دیدارهایش با «سوزا پینتو» رئیس کمیسیون امور خارجه پارلمان پرتغال دیدار و درباره مسائل مورد علاقه دوجانبه،‌ منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و گفت‌وگو کرد.

قشقاوی با تکرار دعوت همتای ایرانی رئیس کمیسیون امور خارجه پارلمان پرتغال برای سفر به ایران، عنوان کرد: با شکل‌گیری مجلس جدید ایران، انجام این سفر می‌تواند گامی در جهت ارتقای روابط پارلمانی بین ۲ کشور باشد.

پینتو رئیس کمیسیون امور خارجه پارلمان پرتغال نیز با پذیرش این دعوت اعلام کرد که به محض تشکیل مجلس جدید ایران،‌ این سفر انجام خواهد شد.

قشقاوی همچنین با «پورپه لاکائو» نایب رئیس اول مجلس پرتغال دیدار و گفت‌وگو کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: