تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۲۳:۱۲ کد مطلب 107434

وزارت کشور افغانستان گفت‌وگوی تلفنی طالبان را منتشر کرد

در یک گفت‌وگوی تلفنی افشا شده توسط وزارت کشور افغانستان، مسئول عملیاتی طالبان می‌گوید که نه روحیه جنگ دارند و نه تجهیزات و مهمات. به گزارش مشرق، وزارت کشور افغانستان یک گفت‌وگوی تلفنی گروه طالبان را منتشر کرده است. در این گفت‌وگو فرمانده طالبان که از بالا دستور گرفته تا حملات خود را شدت بخشند، […]

در یک گفت‌وگوی تلفنی افشا شده توسط وزارت کشور افغانستان، مسئول عملیاتی طالبان می‌گوید که نه روحیه جنگ دارند و نه تجهیزات و مهمات.

به گزارش مشرق، وزارت کشور افغانستان یک گفت‌وگوی تلفنی گروه طالبان را منتشر کرده است.

در این گفت‌وگو فرمانده طالبان که از بالا دستور گرفته تا حملات خود را شدت بخشند، به مسوول بخش عملیاتی اکیداً دستور می‌دهد که حمله کنید اما وی می‌گوید که نه روحیه جنگ دارند و نه تجهیزات و مهمات.

این گفت‌وگوی تلفنی در حالی افشا شده که «صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز طی یک نشست خبری اعلام کرد: طالبان دیگر توان مبارزه در برابر نظامیان افغانستان را ندارند و بیشتر از یک ماه گذشته، ۱۵ درصد وضعیت جنگی به نفع حکومت افغانستان تغییر کرده است.

صدیقی خاطرنشان کرد: اجرای عملیات‌های شفق، هدف آن از بین بردن افراد کلیدی طالبان و منابع این گروه است که در اکثر ولایت‌ها، منابعشان نابود شده‌اند.

از سویی دیگر «دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، سال جاری را سال نابودی تروریست‌ها می‌نامد.

وزیری افزود: در حال حاضر، تجهیزات به قدر کافی در اختیار ارتش ملی قرار دارد که سرنوشت این جنگ را به سود نظامیان افغانستان رقم زنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: