تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ - ۰۱:۴۰ کد مطلب 107461

سیسی: انرژی هسته‌ای برای مصر حیاتی است

رئیس جمهور مصر در نشستی با وزیر برق و انرژی‌های تجدید پذیر این کشور، بر ضرورت استفاده از انرژی هسته‌ای تاکید کرد و آن را برای مصر راهبردی و حیاتی دانست. به گزارش مشرق، «عبدالفتاح سیسی» شنبه (امروز) در نشستی با «شریف اسماعیل» نخست وزیر و «محمد شاکر المرقبی» وزیر برق و انرژی‌های تجدید پذیر، […]

رئیس جمهور مصر در نشستی با وزیر برق و انرژی‌های تجدید پذیر این کشور، بر ضرورت استفاده از انرژی هسته‌ای تاکید کرد و آن را برای مصر راهبردی و حیاتی دانست.

به گزارش مشرق، «عبدالفتاح سیسی» شنبه (امروز) در نشستی با «شریف اسماعیل» نخست وزیر و «محمد شاکر المرقبی» وزیر برق و انرژی‌های تجدید پذیر، بر اهمیت انرژی هسته‌ای برای مصر تاکید کرد.

به گزارش وبگاه خبری «الیوم السابع» مصر، المرقبی در این نشست به نتایج و دستاوردهای سفر اخیر خود به موسکو دیدار با رئیس روی اتم اشاره کرد و گفت که با طرف روسی درباره ساخت نیروگاه هسته‌ای «الضعبه» گفت‌وگو کردیم.

ریاست جمهوری مصر با صدور بیانیه‌ای بعد از این نشست اعلام کرد، عبدالفتاح سیسی در این نشست تاکید کرده است که انرژی هسته گزینه‌ای است حیاتی که در آینده برای مصر اهمیتی راهبردی خواهد داشت.

رئس جمهور مصر در این دیدار همچنین گفت: انرژی هسته‌ای به مصر این امکان را می‌دهد که منابع انرژی خود از قبیل گاز و نفت را حفظ کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: