تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ - ۰۲:۳۹ کد مطلب 107470

شرکت پست چقدر زیان داد؟

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، گفت: شرکت پست در سال ۹۴ بیش از ۵۲ میلیارد تومان زیان داشته و باید با افزایش سوددهی آذربایجان شرقی در این بخش در سال آتی، شاهد پیشرفت شرکت پست باشیم. به گزارش مشرق، حسین مهری عصر امروز در دیدار کارکنان پست با وزیر ارتباطات و […]

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، گفت: شرکت پست در سال ۹۴ بیش از ۵۲ میلیارد تومان زیان داشته و باید با افزایش سوددهی آذربایجان شرقی در این بخش در سال آتی، شاهد پیشرفت شرکت پست باشیم.

به گزارش مشرق، حسین مهری عصر امروز در دیدار کارکنان پست با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به قریب ۱۰ سال بلاتکلیفی شرکت پست، اظهار داشت: با تدوین اساسنامه، به این بلاتکلیفی خاتمه داده شد و دوباره این شرکت احیا شد.

وی با اشاره به بدهی ۳ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریالی شرکت پست، افزود: با قرار گرفتن شرکت پست در ماده ۱۴۱ و بدهی کلان به ذینفعان، معلوم نبود چه آینده‌ای در انتظار این شرکت بود که به‌تدریج، این بدهی‌ها تسویه شد و به وضعیت عادی برگشت.

مدیرعامل شرکت پست، بابیان اینکه با شرایط به وجود آمده، امنیت شغلی بیش از ۷ هزار کارمند قراردادی و مزدی در مخاطره بود، تصریح کرد: پیش‌ازاین برنامه درازمدتی در پست وجود نداشت و آینده مبهمی در پیش رو بود که با تصویب اساسنامه و حمایت مجلس، این موضوع حل شد.

مهری بابیان اینکه با ثبت اساسنامه، شرکت پست به نام شرکت ملی پست ایران تغییر نام داد، تصریح کرد: با این اساسنامه، شرکت ملی پست ایران مشمول اصل ۸۵ قانون اساسی شده و به بخش خصوصی واگذار نمی شود و مدیریت امور آن به کمیسیون صنایع و معادن رسید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت پست در سال ۹۴ بیش از ۵۲ میلیارد تومان زیان داشته و باید با افزایش سوددهی آذربایجان شرقی در این بخش در سال آتی، شاهد پیشرفت و سوددهی شرکت پست باشیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: