تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ - ۰۴:۰۲ کد مطلب 107492

وام ۳ میلیونی پرداخت نمی‌شود اما وام ۵۰۰ میلیونی مدیران چرا؟!

در بحبوحه این مجادلات بود که فیش‌های جنجالی مدیران بیمه مرکزی منتشر شد که نشان می‌دهد هر مدیر ارشد علاوه بر حقوق کلان، بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان وام با اقساط بسیار درازمدت دریافت کرده است. به گزارش مشرق، کیهان در ستون اخبار ویژه شماره امروز خود نوشت: در حالی که برخی مدیران دولت […]

در بحبوحه این مجادلات بود که فیش‌های جنجالی مدیران بیمه مرکزی منتشر شد که نشان می‌دهد هر مدیر ارشد علاوه بر حقوق کلان، بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان وام با اقساط بسیار درازمدت دریافت کرده است.

به گزارش مشرق، کیهان در ستون اخبار ویژه شماره امروز خود نوشت:

در حالی که برخی مدیران دولت وام‌های ۵۰۰ میلیونی می‌گیرند پرداخت وام ۱۰ میلیونی ازدواج برای جوانان با مشکل مواجه است.

به نوشته روزنامه همشهری، وام ضروری، ۵۰۰ میلیون تومان، وام خودروی مدیران ۱۰۰ میلیون تومان، وام ضروری ۱۰۰ میلیون تومان، وام‌ها با عناوین دیگر: بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان. ارقام وام‌هایی که خواندید بخشی دیگر از پرده فیش‌های حقوقی چند ده میلیون تومانی است که کمتر دیده شد اما شاید اهمیتش از حقوق‌های چند ده میلیون تومانی هم بیشتر باشد. چرا که هر مدیری در مجموع بیش از ۵۰۰ میلیون تومان تحت عناوین مختلف وام ضروری و اتومبیل و مسکن و … دریافت کرده و در اقساط بلندمدت و بدون سود یا با سود خیلی کم بازپرداخت می‌کند. به همین دلیل هم هنوز ماجرای پرداخت‌های کلان به مدیران دولتی و بانکی و… ادامه دارد و در جدیدترین نمونه غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه به علی‌ طیب‌نیا، وزیر اقتصاد نامه نوشته و خواستار موشکافی دقیق پرداختی‌ها به مدیران بانکی و بیمه‌ای و… شده است.

این نامه در شرایطی نوشته شده که ۲ هفته پیش مدیران بانک مرکزی اعلام کردند پولی برای پرداخت وام ازدواج ۱۰میلیونی وجود ندارد. پاسخ منفی بانک مرکزی به عملیاتی شدن افزایش وام ازدواج از ۳ به ۱۰ میلیون پس از آن شکل گرفت که نمایندگان مجلس اوایل ماه جاری در قالب تصویب لایحه بودجه سال ۹۵ مقرر کردند وام ازدواج هر یک از زوجین از ۳ به ۱۰ میلیون (مجموعا ۲۰ میلیون برای هر زوج) افزایش پیدا کند. اما دولت و متعاقبا بانک مرکزی آب پاکی را روی دست زوج‌های جوان ریختند و اعلام کردند پولی برای وام ازدواج ۱۰ میلیونی وجود ندارد.

در بحبوحه این مجادلات بود که فیش‌های جنجالی مدیران بیمه مرکزی منتشر شد که نشان می‌دهد هر مدیر ارشد علاوه بر حقوق کلان، بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان وام با اقساط بسیار درازمدت دریافت کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: