تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ - ۰۵:۴۹ کد مطلب 107516

تلاش هرتزوگ برای خروج از ائتلاف با نتانیاهو

اسحاق هرتزوگ برای ورود به اتئلاف دولت شروطی را در صفحه فیسبوکش نوشت که به دلیل مخالفت همفکرانش در حزب کار، مجبور شد آن را از این شبکه اجتماعی پاک کند. به گزارش مشرق و به نقل از رسانه های عربی، در پی حوادث گوناگونی که پس از نزدیک شدن اسحاق هرتزوگ، رئیس حزب مخالف […]

اسحاق هرتزوگ برای ورود به اتئلاف دولت شروطی را در صفحه فیسبوکش نوشت که به دلیل مخالفت همفکرانش در حزب کار، مجبور شد آن را از این شبکه اجتماعی پاک کند.

به گزارش مشرق و به نقل از رسانه های عربی، در پی حوادث گوناگونی که پس از نزدیک شدن اسحاق هرتزوگ، رئیس حزب مخالف دولت نتانیاهو با نخست وزیر به وجود آمد و گفته شد احتمال به وجود آمدن ائتلاف وسیع ضعیف است.

دستیابی به ائتلاف در دولت با مشکلات بزرگ تری روبرو شده است.

هرتزوگ شروطی را برای ورود به دولت مطرح کرده بود که این شروط همگی به قوت گرفتن وی در فضای سیاسی سرزمین های اشغالی و رسیدن به قدرت کمک می‌کرد نه اینکه در خدمت دولت نتانیاهو باشد.

از سوی دیگر اعضای حزب لیکود علام کرده‌اند حاضر نیستند در دولت کنار اعضای حزب چپ بنشینند.

بدین طریق راه بر احزاب چپ برای تشکیل دولت ائتلافی بزرگ بسته شد. به همین دلیل نتانیاهو به حزب « یسرائیل بیتینی» متمایل شده است تا ائتلافی را با آن تشکیل دهد. از سوی دیگر حزب «پایگاه صهیونیسم» نیز با به وجود آمدن وضعیت موجود تلاش دارد به ائتلاف دولت بپیوندد تا هرتزوگ را از فشار آوردن به دولت دور کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: