تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ - ۱۳:۵۳ کد مطلب 107595

قربانی شدن گوجه‌سبز کاران به پای سود دلالان +سند

در حالی که قیمت گوجه سبز این روزها در بازار بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان است، اما دلالان میدان گوجه سبز ممتاز شهریار را به قیمت کیلویی ۱۵۰۰ تومان و درجه دو را ۱۰۰۰ تومان از کشاورزان می‌خرند. به گزارش مشرق، برخی از کشاورزان منطقه شهریار تهران  اعلام کردند: گوجه سبز ممتاز را که […]

در حالی که قیمت گوجه سبز این روزها در بازار بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان است، اما دلالان میدان گوجه سبز ممتاز شهریار را به قیمت کیلویی ۱۵۰۰ تومان و درجه دو را ۱۰۰۰ تومان از کشاورزان می‌خرند.

به گزارش مشرق، برخی از کشاورزان منطقه شهریار تهران  اعلام کردند: گوجه سبز ممتاز را که کشاورزان با رحمت فراوان تولید کرده و پس از پرداخت هزینه کارگری، سم‌پاشی، آبیاری و مراقبت از باغ آن را جمع‌آوری کرده و در کارتن کرده و برای فروش در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران عرضه می‌کنند، اما در نهایت برای گوجه‌سبز ممتاز کیلویی ۱۵۰۰ تومان و گوجه‌سبز درجه ۲ کیلویی ۱۰۰۰ تومان به کشاورز پرداخت می‌شود.

براساس این گزارش، شیوه دلال بازی این گونه است که کشاورز مجبور است بار خود را در میدان مرکزی میوه تهران تحویل دهد و فقط یک رسید دریافت می‌کند که پس از آن دلالان از شب تا صبح این محصول کشاورز را به چند دست می‌فروشند و بعد از چند روز با کشاورز تماس می‌گیرند و شماره حساب از او می‌خواهند که پس از کسر هزینه‌های حق‌العمل‌کاری در نهایت به کشاورز کیلویی ۱۵۰۰ تومان برای گوجه‌سبز درجه یک می‌پردازند.

یک کشاورز در این زمینه گفت: اجحاف دلالان به گونه‌ای است که واقعاً کار کشاورزی دیگر برای ما صرفه‌ای ندارد و کشاورز مجبور است زمین و باغ خود را رها کرده و حتی به درآمد ناچیز سرایداری در آپارتمان‌ها اکتفا کند.

قربانی شدن کشاورزان به پای سود دلالان

در حال حاضر قیمت گوجه‌سبز در میادین تره‌بار شهرداری در سطح شهر تهران کیلویی ۸ هزار تومان و در مغازه‌ها بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان به فروش می‌رسد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: