تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۵ کد مطلب 107699

اگر سدها نبودند سیل‌ اخیر فاجعه می‌شد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: امروز شاهد این مسئله هستیم که سدهایی که با دست توانمند ایرانی ساخته شده اند، زندگی هزاران هموطن ما را از خطرات سیلاب ایمن کرده اند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، سردار عبادالله عبدالهی اظهار داشت: کشور ایران در صنعت سدسازی در جهان سرآمد شده […]

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: امروز شاهد این مسئله هستیم که سدهایی که با دست توانمند ایرانی ساخته شده اند، زندگی هزاران هموطن ما را از خطرات سیلاب ایمن کرده اند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، سردار عبادالله عبدالهی اظهار داشت: کشور ایران در صنعت سدسازی در جهان سرآمد شده و این موفقیت را با تکیه بر توانمندی فرزاندان این سرزمین و باور ظرفیت های داخلی بدست آورده ایم.

وی افزود: زمانی تمامی پروژه های سدسازی کشور به شرکتهای مشاور و پیمانکار خارجی سپرده می شد و به صورت صفر تا صد پروژه ها را در دست می گرفتند و این باور وجود نداشت که ما نیز می توانیم؛ اما با باور توان داخلی و گام گذاشتن در این حرفه فنی و مهندسی، به جایی رسیده ایم که اکنون مشاوران و پیمانکاران ایرانی در خارج از مرزهای ایران به ساخت سد و صدور خدمات فنی و مهندسی در صنعت آب مشغولند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با بیان اینکه “انتظار می رود این توانمندی داخلی همواره مورد توجه دولتمردان و تصمیم گیران کشور باشد”، گفت: علاوه بر افزایش ظرفیت های مدیریت منابع آب و تولید برق، سدها نقش موثری در مهار سیلابها دارند و امروز شاهد این مسئله هستیم که سدهایی که با دست توانمند ایرانی ساخته شده اند، زندگی هزاران هموطن ما را از خطرات سیلاب ایمن کرده اند.

وی افزود: برخی بدون توجه به نقش حیاتی سد در کشور سیل خیزی چون ایران به انتقاد از پروژه های سدسازی می پردازند و به نقش سدها در مهار سیلاب ها و افزایش ظرفیت مدیریت منابع آب و تولید برق توجه ندارند.

سردار عبدالهی با بیان اینکه “منتقدان سدسازی به نقش سدها در مهار سیلاب توجه کنند”، گفت: در سیلابهای سال گذشته و سال جاری، سدها نقش موثری در مهار سیلابها داشتند و اگر سدها نبودند سیل های اخیر فاجعه آفرین می شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: