تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ - ۱۹:۲۰ کد مطلب 107800

وقوع «فاجعه جهانی زیکا» در برزیل

کارشناسان بهداشت عمومی خواستار آن شدند که برگزاری المپیک ۲۰۱۶ در برزیل به دلیل خطر ویروس زیکا به تعویق افتد. به گزارش مشرق، مسابقات المپیک ۲۰۱۶ در ماه اوت در شهر ریودوژانیرو برگزار می‌شود و پیش‌بینی شده حدود ۵۰۰ هزار نفر از سراسر جهان به این منطقه سفر کنند و به همین دلیل کارشناسان سلامت […]

کارشناسان بهداشت عمومی خواستار آن شدند که برگزاری المپیک ۲۰۱۶ در برزیل به دلیل خطر ویروس زیکا به تعویق افتد.

به گزارش مشرق، مسابقات المپیک ۲۰۱۶ در ماه اوت در شهر ریودوژانیرو برگزار می‌شود و پیش‌بینی شده حدود ۵۰۰ هزار نفر از سراسر جهان به این منطقه سفر کنند و به همین دلیل کارشناسان سلامت عمومی معتقدند احتمال وقوع فاجعه جهانی ناشی از شیوع ویروس زیکا در برزیل وجود دارد.

 کارشناسان بر این باورند که خطر شیوع ویروس زیکا از سوی مقامات بهداشتی بزریل جدی گرفته نشده و در صورت برگزاری این مسابقات امکان گسترش ویروس به دیگر نقاط جهان و آلوده شدن کشورهای دیگر به آن وجود دارد.

ویروس زیکا در ماه مه سال ۲۰۱۵ در برزیل شناسایی شد و در دیگر بخش‌های آمریکای لاتین گسترش یافت. همچنین ریودوژانیرو در میان دیگر شهرها و ایالت‌های برزیل بالاترین تعداد ابتلا به ویروس زیکا را داشته است.
 
به گزارش ساینس ورلد ریپورت، کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد: برنامه‌ای برای تغییر محل برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۶ وجود ندارد و در عین حال با کارشناسان سازمان جهانی بهداشت و دولت برزیل همکاری‌هایی انجام گرفته تا این شرایط کنترل شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: