تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ - ۱۹:۳۰ کد مطلب 107807

خرید و فروش بیش از ۴۲۴ میلیون اوراق بهادار در بازار فرابورس

معاملات امروز فرابورس ایران در حالی به پایان رسید که افزون بر ۴۲۴ میلیون اوراق بهادار در آن مورد مبادله قرار گرفت. به گزارش مشرق، به نقل از  روابط عمومی فرابورس ایران، در معاملات ۲۶ اردیبهشت‌ماه بالغ بر ۴۲۴ میلیون و ۳۵۰ هزار ورقه بهادار در ۳۸ هزار و ۳۶۱ نوبت دادوستد شد و ارزش […]

معاملات امروز فرابورس ایران در حالی به پایان رسید که افزون بر ۴۲۴ میلیون اوراق بهادار در آن مورد مبادله قرار گرفت.

به گزارش مشرق، به نقل از  روابط عمومی فرابورس ایران، در معاملات ۲۶ اردیبهشت‌ماه بالغ بر ۴۲۴ میلیون و ۳۵۰ هزار ورقه بهادار در ۳۸ هزار و ۳۶۱ نوبت دادوستد شد و ارزش آن به ۲ هزار و ۸۹ میلیارد ریال رسید.

در همین حال شاخص کل فرابورس ایران در ابتدای ساعت بازار ۴ واحد رشد کرده بود در ادامه افت کرد و در نهایت با رشد حدود ۲ واحدی روی عدد ۷۹۸٫۹۶ واحد متوقف شد؛ نماد فولاد هرمزگان و ذوب آهن اصفهان بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشت.

در روز جاری بیشترین حجم و ارزش معاملات بازار سهام متعلق به نماد ذوب آهن اصفهان بود و ۱۵۳ میلیون و ۷۹۰ هزار سهم این شرکت به ارزش ۴۷۷ میلیارد و ۷۰۰ ریال مورد معامله قرار گرفت.

در بازار اول، ۱۸ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۳۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال داد و ستد شد که طی آن بالاترین حجم معاملات به نام سرمایه‌گذاری سبحان ثبت شد. همین طور، ۲۹۶ میلیون اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش ۸۴۳ میلیارد ریال دست به دست شد و بیشترین حجم و ارزش این بازار مربوط به ذوب آهن اصفهان بود.

امروز معامله اوراق مشارکت گلگهر ۳ بالاترین حجم معاملات اوراق با درآمد ثابت را از آن خود کرد. همچنین در تمامی نمادهای اسناد خزانه اسلامی در مجموع، ۴۹۳ میلیارد ریال مبادله شد.

در میان ETFها، صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان، بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد به طوری که حجم معاملات این صندوق امروز به ۴ میلیون و ۸۴۰ هزار ورقه بهادار رسید. اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن نیز در بازه ۸۰۳ تا ۸۳۰ هزار ریال معامله شد و بیشترین قیمت مربوط به نماد دی‌ماه ۹۴ بود.

طبق این گزارش، سهام شرکت‌های زغال سنگ پروده طبس، ذوب آهن اصفهان و فولاد هرمزگان شاهد بیشترین افزایش قیمت بودند و شرکت‌های نیرو سرمایه، بیمه نوین و مرجان‌کار بالاترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

همچنین، نماد معاملاتی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق زمین و ساختمان مسکن شمال غرب پس از عدم رسمیت مجمع عمومی سالیانه صندوق در روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت، از امروز بازگشایی شد.

این گزارش می‌افزاید، در روز جاری نماد معاملاتی شرکت کشتیرانی دریای خزر پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه و اعمال تصمیمات مجمع مذکور در سامانه معاملاتی و نماد معاملاتی حق تقدم خرید سهام شرکت مذکور با توجه به عدم تکمیل معاملات حجم مبنای نماد اصلی بازگشایی شد. علاوه بر این، نماد معاملاتی شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم صاحبان سهام در روز سه‌شنبه و نماد معاملاتی شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان با توجه به دریافت اطلاعات واقعی سال مالی ۱۳۹۴ متوقف شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: