تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۰۱:۴۰ کد مطلب 107908

آغاز عملیات ارتش سوریه برای انتقام کشتار «الزاره»

نیروهای ارتش سوریه و دفاعی ملی، عملیات گسترده ای برای آزادسازی روستای «الزاره» در استان «حماه» آغاز کرده اند، روستایی که چندی پیش شاهد قتل عام فجیعی از سوی تروریست‌ها بود. به گزارش مشرق، از دقایقی قبل چند گروه از نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دفاع ملی عملیاتی را از سمت شمال روستا الزاره برای […]

نیروهای ارتش سوریه و دفاعی ملی، عملیات گسترده ای برای آزادسازی روستای «الزاره» در استان «حماه» آغاز کرده اند، روستایی که چندی پیش شاهد قتل عام فجیعی از سوی تروریست‌ها بود.

به گزارش مشرق، از دقایقی قبل چند گروه از نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دفاع ملی عملیاتی را از سمت شمال روستا الزاره برای پاکسازی این روستا آغار کردند.
گروهی دیگر از نیروهای ارتش سوریه نیز مزمان عملیات پاکسازی روستا را از محورهای جنوب (نیروگاه برق) و جنوب غرب شهرک جرجیسه ادامه می‌دهند.

همزمان با عملیات نیروهای سوری، یگان موشکی و توپخانه‌ای ارتش به شدت مواضع تروریست‌ها را در مرکز و جنوب روستا مورد هدف قرار می‌دهد.

یک منبع میدانی از پیشروی سریع ارتش سوریه و نیروهای دفاع ملی در بخش خای شمالی روستا خبر داد.

هفته گذشته تروریست‌های احرارالشام و جبهه النصره در حملاتی غافلگیرکننده، روستای الزاره در حومه جنوبی استان حماه اشغال کردند و در اقدامی جنایتکارانه، اهالی این روستا را به طرز وحشتناکی قتل عام کردند.

هفته گذشته در جریان حملات تروریست‌ها بیش از ۱۸۰ زن و کودک در این روستا کشته شدند. مردان این روستا نیز در میان ارتش سوریه در اطراف این روستا و در ریف‌های حماه به پیکار مشغول بودند. بیشتر افرادی که در داخل روستا بودند کشته و به داخل دریاچه پرتاب شدند. ۱۱۷ نفر نیز که بیشتر آنان زنان و کودکان بودند ربوده و به مکان نامشخصی منتقل شدند.

کنترل روستای الزاره چند ماه قبل با اقدامات تعاملی کمیته‌های آشتی ملی و بدون درگیری به ارتش سوریه واگذار شده بود.

بزرگترین نیروگاه تامین کننده برق استان‌های مرکزی سوریه در روستای الزاره واقع شده و همین مسئله اهمیت این روستا را چند برابر کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: