تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۰۲:۴۶ کد مطلب 107916

سرریز مجدد دلارنفتی از خلیج فارس به سوی مغرب

در حالی که سال گذشته (۲۰۱۵) ارزش کمک های کشورهای حوزه خلیج فارس به مغرب بسیار کم شده بود، اما امسال این کمک ها دوباره به سوی این کشور سرازیر شده است. به گزارش مشرق، ارزش کمک های مالی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به مغرب تا پایان ماه گذشته به یک میلیارد درهم […]

در حالی که سال گذشته (۲۰۱۵) ارزش کمک های کشورهای حوزه خلیج فارس به مغرب بسیار کم شده بود، اما امسال این کمک ها دوباره به سوی این کشور سرازیر شده است.

به گزارش مشرق، ارزش کمک های مالی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به مغرب تا پایان ماه گذشته به یک میلیارد درهم رسید که این رقم با کل کمک های دریافتی این کشور در سال گذشته برابری می کند.

تأثیر کاهش کمک های مالی کشورهای خلیج فارس به مغرب در سال گذشته بر درآمدهای غیرمالیاتی این کشور بروز بیشتری داشت.

طبق اطلاعات بانک مغرب، خزانه دولت این کشور طی چند ماه نخست سال جاری میلادی در مجموع ۹۰۶ میلیون درهم از کشورهای خلیج فارس دریافت کرده که این میزان ۱۰ برابر مبلغی است که در مدت مشابه سال گذشته از همین کشورها دریافت کرده بود.

دولت مغرب پیش بینی می کند که این کمک ها تا آخر سال به ۱۳ میلیارد درهم برسد.

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و در رأس آنها عربستان کمک های مالی خود به مغرب را به دلیل عدم مشارکت این کشور در جنگ علیه مردم یمن، قطع کرده بودند.

کشورهای عرب و ثروتمند حوزه خلیج فارس پیش از این متعهد شده بودند که با پرداخت سالانه یک میلیارد دلار به مغرب به حفظ ثبات اجتماعی این کشور پس از بهار عربی کمک کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: