تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۰۳:۵۲ کد مطلب 107924

۱۰ مرد ویژه استقلال خوزستان در راه قهرمانی +جدول

تیم بی‌ستاره و کم‌ادعای عبدالله ویسی در شرایطی بالاتر از پرسپولیس و استقلال‌ قهرمان شد که ۱۰ بازیکن در خطوط مختلف همواره عصای دست گواردیولای وطنی در هفته‌های پرفشار رقابت‌ها بودند. گروه ورزشی مشرق – استقلال‌ خوزستان بعد از تجربه‌ای دوساله در لیگ‌برتر موفق شد در سومین سال لیگ‌برتری‌ بودنش، به عنوان ارزشمند قهرمانی جام […]

تیم بی‌ستاره و کم‌ادعای عبدالله ویسی در شرایطی بالاتر از پرسپولیس و استقلال‌ قهرمان شد که ۱۰ بازیکن در خطوط مختلف همواره عصای دست گواردیولای وطنی در هفته‌های پرفشار رقابت‌ها بودند.

10 مرد ویژه استقلال خوزستان در راه قهرمانی +جدول
گروه ورزشی مشرق استقلال‌ خوزستان بعد از تجربه‌ای دوساله در لیگ‌برتر موفق شد در سومین سال لیگ‌برتری‌ بودنش، به عنوان ارزشمند قهرمانی جام پانزدهم دست پیدا کند.

تیم بی‌ستاره و کم‌ادعای عبدا… ویسی در شرایطی بالاتر از پرسپولیس و استقلال‌ قهرمان شد که ۱۰مرد در میان نفراتش شرایطی ویژه داشتند؛ ۱۰بازیکن در خطوط مختلف که همواره عصای دست گواردیولای وطنی در هفته‌های پرفشار رقابت‌ها بودند.

ده خسوس بهترین گلر لیگ

دروازه‌بان ۳۱ساله برزیلی در تمام ۳۰دیدار فصل مرد شماره یک تیم آقاعبدا… بود. ده خسوس موفق شد رکورد دریافت ۱۴گل در یک فصل را به نام خود رقم بزند که این یک عملکرد فوق‌العاده بود. فرناندو که از تیم ماکائه در سریB برزیل راهی اهواز شد، به‌طور میانگین در هر ۱۹۳دقیقه یک‌بار تسلیم ضربات رقبا شد که این عملکردی قابل تقدیر است.

ده خسوس در نیم‌فصل نخست ۱۱مرتبه و در نیم‌فصل دوم شش بار کلین‌شیت کرد تا در مجموع ۱۷بازی را بدون دریافت گل به پایان رسانده باشد.

فرناندو را باید ستون اصلی خط دفاعی تیمی نامید که زیاد گل نزد(۳۳) اما به واسطه ساختار خوب دفاعی‌اش قهرمان شد.

10 مرد ویژه استقلال خوزستان در راه قهرمانی +جدول

بهترین‌های خط دفاعی

محمد طیبی و موسی کولی‌بالی در خط دفاعی استقلال‌ خوزستان یک نعمت بودند؛ دو بازیکنی که هم گل زدند و هم پاس گل دادند در عین اینکه وظایف خود در فاز دفاعی را به بهترین نحو به انجام رساندند.

در کنار این‌ها باید از پیمان شیرزادی هم نام برد؛ مدافعی که خصوصا در نیم‌فصل دوم عصای دست ویسی شد. شیرزادی برابر تیم‌های صبا(هفته۲۱) و پدیده(هفته۲۹) دو پاس گل طلایی داد تا شاگردان ویسی اول به صبا نبازند و دوم از پدیده سه امتیاز بگیرند. جالب اینکه پیمان در ایستگاه۲۲ رقابت‌ها یک گل سه‌امتیازی هم در دقیقه۶۳ دیدار برابر سیاه‌جامگان وارد دروازه حریف آبی‌های جنوب کرد.

هافبک‌های بی‌ادعاو کارآمد

رحیم‌مهدی زهیوی یکی از بهترین هافبک‌های لیگ پانزدهم بود. بازیکن سابق صنعت نفت آبادان فقط دیدار برابر تیم‌های پدیده(هفته۱۴) و نفت(هفته۲۶) را به دلیل محرومیت از دست داد. مهدی در سه هفته پایانی لیگ با گل‌هایی که به راه‌آهن(۲) و ذوب‌آهن(۲) زد، علنا شش امتیاز شیرین را به حساب تیم آقاعبدا… واریز کرد. باید از فرشاد جانفزا و حکیم نصاری هم نوشت. درست مثل عقیل کعبی و میثم دورقی؛ بازیکنانی در خدمت تیم پرتلاش ویسی که چندان به چشم نیامدند اما از بهترین‌های فصل بودند؛ هافبک‌هایی که روی هم ۱۳گل زدند تا نشان دهند تیمی که متهم به گل‌نزن بودن شده، در خط هافبکش بازیکنان توانایی داشته است.

10 مرد ویژه استقلال خوزستان در راه قهرمانی +جدول

بیت‌سعید نماینده‌ای از لیگ یک

حسن بیت‌سعید گلزن اول قهرمان لیگ پانزدهم بازیکنی است که از تیم فولاد نوین اهواز راهی استقلال‌ خوزستان شد؛ نماینده‌ای از دسته اول فوتبال ایران که«نیم‌فصل اول» فوق‌العاده‌ای داشت. حسن هفته دوم لیگ دو گل به پرسپولیس برانکو زد تا با همین گل‌ها پای به جغرافیای لیگ‌برتر ایران بگذارد.

بیت‌سعید پس از آن به فولاد، سیاه‌جامگان، استقلال اهواز(۲) و پدیده(۲) هم گل زد تا نیمه اول لیگ پانزدهم را با هشت گل به پایان برساند.

حسن اگر خوش‌شانس‌تر بود، در نیم‌فصل دوم هم روند گلزنی‌هایش ادامه پیدا می‌کرد. بیت‌سعید در نیم‌فصل دوم البته یک گل حساس سه امتیازی به پدیده(هفته۲۹) زد که به اندازه چند گل برای عبدا… ویسی و تیمش ارزش داشت. به هر تقدیر پرونده بهترین گلزن قهرمان لیگ با زدن ۹گل بسته شد، این در شرایطی بود که حسن دو پنالتی هم از مدافعان سایپا و تراکتورسازی گرفت تا همه‌جوره در خدمت تیمش باشد.

جدول عملکرد ۱۰مهره کلیدی قهرمان لیگ پانزدهم

ردیف

بازیکن

پست

سن

تیم فصل قبل

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

پاس گل

گل زده/ خورده

۱

فرناندو ده خسوس

دروازه‌بان

۳۱

ماکائه سریB

برزیل

۳۰

۳۰

۲۷۰۰

۲

۱۴

۲

محمد طیبی

مدافع

۲۹

استقلال‌صنعتی

۲۸

۲۸

۲۵۲۰

۱

۱

۳

موسی کولی‌بالی

مدافع

۲۴

استقلال‌صنعتی

۲۸

۲۸

۲۴۶۸

۱

۱

۴

میثم دورقی

هافبک- مدافع

۲۶

استقلال‌صنعتی

۲۸

۲۸

۲۴۵۷

۱

۵

عقیل کعبی

هافبک

۲۵

فولاد نوین اهواز

۲۵

۲۵

۲۲۵۰

۲

۱

۶

فرشاد جانفزا

هافبک

۲۳

فولاد نوین اهواز

۲۶

۱۰

۱۷۹۳

۱

۴

۷

رحیم مهدی زهیوی

هافبک

۲۸

صنعت نفت آبادان

۲۸

۲۶

۲۱۳۸

۲

۷

۸

پیمان شیرزادی

مدافع

۲۸

مس رفسنجان

۱۶

۱۲

۱۱۵۸

۲

۱

۹

حکیم نصاری

هافبک

۲۹

سایپا

۲۷

۲۶

۲۱۹۷

۲

۱۰

حسن بیت‌سعید

مهاجم

۲۶

فولاد نوین اهواز

۳۰

۳۰

۲۶۴۵

۱

۹

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: