تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۰:۳۰ کد مطلب 107968

حدیث روز/ درود فرستادن بر ولى امر منتظر(ع) در کلام امام عسکری(ع)

بار خدایا، به واسطه او دینت را مدد و حمایت کن و به وسیله او دوستان خود و دوستان او و شیعیان و یارانش را یارى رسان و ما را از آنان قرار ده. مشرق– امام حسن عسکرى علیه السلام ـ در درود فرستادن بر ولى امر منتظر علیه‌السلام-: بار خدایا، بر ولىّ خود و […]

بار خدایا، به واسطه او دینت را مدد و حمایت کن و به وسیله او دوستان خود و دوستان او و شیعیان و یارانش را یارى رسان و ما را از آنان قرار ده.

مشرقامام حسن عسکرى علیه السلام ـ در درود فرستادن بر ولى امر منتظر علیه‌السلام-: بار خدایا، بر ولىّ خود و فرزند اولیایت درود فرست؛ همانان که اطاعت از ایشان را فرض دانستى و حقّ آنان را واجب شمردى و پلیدى را از وجودشان زدودى و به کلّى پاک و پاکیزه شان گردانیدى.

بار خدایا، به واسطه او دینت را مدد و حمایت کن و به وسیله او دوستان خود و دوستان او و شیعیان و یارانش را یارى رسان و ما را از آنان قرار ده.
بار خدایا! او را از گزند هر بیدادگر و سرکشى و از گزند همه آفریدگانت، محفوظ بدار.

و از پیش رو و پشت سر و از راست و چپش، او را نگهدار و از این که بدى و آسیبى به او برسد، پاسدارى و حراستش فرما. و با حفظ او، رسول و خاندان رسول خود را حفظ کن؛
عدالت را با دست او آشکار ساز و او را نصرت عطا فرما و یارانش را یارى رسان و کسانى را که تنها و بى یاورش گذارند، تنها و بى یاور گذار.

و به دست او، جبّاران کفر پیشه را درهم شکن و کافران و منافقان و ملحدان را، هرچه باشند و هر کجا باشند، در شرق عالم و غرب آن، در خشکى ود ر دریا، همگى را نابود کن.

و به وسیله او زمین را آکنده از عدل و داد گردان و دین پیامبرت ـ درود بر او و خاندانش ـ را رونق بخش و ما را، بار خدایا! از یاران و مددکاران و پیروان و شیعیان او قرار ده و مرا زنده بدار تا ببینم که خاندان محمّد به آرمانها و آرزوهایشان رسیده اند و دشمنان آنان به آن چه از آن مى ترسیدند، گرفتار آمده اند، آمین اى معبود راستین.

متن حدیث:

الإمام العسکریّ علیه السلام ـ فِی الصَّلاهِ عَلى وَلِیِّ الأَمرِ المُنتَظَرِ علیه السلام ـ : اللّهُمَّ صَلِّ عَلى وَلِیِّکَ وَابنِ أولِیائِکَ الَّذینَ فَرَضتَ طاعَتَهُم ، وأوجَبتَ حَقَّهُم، وأذهَبتَ عَنهُمُ الرِّجسَ وطَهَّرتَهُم تَطهیرًا.
اللّهُمَّ انتَصِر بِهِ لِدینِکَ، وَانصُر بِهِ أولِیاءَکَ وأولِیاءَهُ وشیعَتَهُ وأنصارَهُ وَاجعَلنا مِنهُم.
اللّهُمَّ أعِذهُ مِن شَرِّ کُلِّ باغٍ وطاغٍ ومِن شَرِّ جَمیعِ خَلقِکَ، وَاحفَظهُ مِن بَینِ یَدَیهِ ومِن خَلفِهِ وعَن یَمینِهِ وعَن شِمالِهِ ، وَاحرُسهُ وامنَعهُ أن یوصَلَ إلَیهِ بِسوءٍ، وَاحفَظ فیهِ رَسولَکَ وآلَ رَسولِکَ، و أظهِر بِهِ العَدلَ وأیِّدهُ بِالنَّصرِ، وَ انصُر ناصِریهِ، وَاخذُل خاذِلیهِ، وَاقصِم بِهِ جَبابِرَهَ الکَفَرَهِ، وَاقتُل بِهِ الکُفّارَ وَالمُنافِقینَ وجَمیعَ المُلحِدینَ، حَیثُ کانوا وأینَ کانوا مِن مَشارِقِ الأَرضِ ومَغارِبِها وبَرِّها وبَحرِها، وَاملَأ بِهِ الأَرضَ عَدلاً، وأظهِر بِهِ دینَ نَبِیِّکَ عَلَیهِ وآلِهِ السَّلامُ، وَاجعَلنِی اللّهُمَّ مِن أنصارِهِ وأعوانِهِ وأتباعِهِ وشیعَتِهِ، وأرِنی فی آلِ مُحَمَّدٍ ما یَأمُلونَ وفی عَدُوِّهِم مایَحذَرونَ، إلهَ الحَقِّ آمینَ.

«مصباح المتهجّد، صفحه ۴۰۹»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: