تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۲:۵۶ کد مطلب 107990

اندوه پله از آشفتگی‌برزیل در آستانه المپیک ریو

«ادسون آرانتس دوناسیمنتو» ملقب به پله، فوتبالیست نامدار برزیل گفته است که از آشوب سیاسی در کشورش بسیاراندوهگین بوده و امید دارد به موقع دولت قدرتمندی تا برگزاری بازی های المپیک ریو در برزیل روی کار آید. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایرنا، پله که در فواصل سال های ۱۹۵۸ تا ۱۹۷۰ سه […]

«ادسون آرانتس دوناسیمنتو» ملقب به پله، فوتبالیست نامدار برزیل گفته است که از آشوب سیاسی در کشورش بسیاراندوهگین بوده و امید دارد به موقع دولت قدرتمندی تا برگزاری بازی های المپیک ریو در برزیل روی کار آید.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایرنا، پله که در فواصل سال های ۱۹۵۸ تا ۱۹۷۰ سه بار به همراه تیم ملی برزیل قهرمان جهان شد، روز یکشنبه با بیان این مطلب افزود: «به لطف فوتبال، من به همراه هم تیمی هایم توانستیم برزیل را در سراسر جهان پرآوازه کنیم.»

پله ۷۵ ساله در مصاحبه با روزنامه «لا وانگاردیا» چاپ بارسلونا شهر دیوانه فوتبال در شمال شرقی اسپانیا، افزود: «اما اکنون، آشفتگی سیاسی عظیم در برزیل مرا نگران و سخت اندوهگین کرده است.»

وزیر ورزش سابق برزیل گفت: تنها چیزی که من به آن امید بسته ام این است که یک دولت قدرتمند برای بازی های المپیک روی کار بیاید و ما بتوانیم مدال طلای فوتبال را تصاحب کنیم.

مداخله پله در سیاست، دو روز پس از آن صورت گرفت که «میشل تمر» رئیس جمهوری موقت برزیل با یک دولت جدید کار خود را در تلاش برای احیای اقتصاد و پاک کردن کشور از رسوایی فساد آغاز کرده است؛ این رسوایی به پایین کشیدن «دیلما روسف» سلف وی از زمام قدرت کمک کرده است.

لا وانگاردیا می نویسد: پله درباره وضعیت کشورش به طور علنی صحبت می کرد، در صورتی که اعضای گروه مطبوعاتی همراه وی سعی داشتند او را از پاسخ دادن به سوالات سیاسی منع کنند.
پله گفت: رویای من این است که فرزندانم که اکنون ۱۷ و ۱۸ ساله هستند شانس دیدن یک برزیل فارغ از مشکلات و فساد و به مراتب بهتر را داشته باشند.

المپیک ریو به عنوان نخستین المپیک در منطقه آمریکای جنوبی، از پنجم اوت (۱۵مردادماه) گشایش خواهد یافت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: