تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۳:۳۰ کد مطلب 108007

سهمیه های جودو ایران در المپیک ریو قطعی شد

با پایان رقابتهای جایزه بزرگ قزاقستان رنکنیگ فدراسیون جهانی جودواز حضور قطعی سه جودوکاران ایران در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ خبر می دهد. به گزارش مشرق، در حالی که از مسابقات کسب امتیاز ورودی المپیک تنها رقابتهای مسترز مکزیک باقی مانده ، رنکینگ بهترین های جهان در اوزان مختلف اعلام شد که حکایت از قطعی شدن […]

با پایان رقابتهای جایزه بزرگ قزاقستان رنکنیگ فدراسیون جهانی جودواز حضور قطعی سه جودوکاران ایران در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ خبر می دهد.

به گزارش مشرق، در حالی که از مسابقات کسب امتیاز ورودی المپیک تنها رقابتهای مسترز مکزیک باقی مانده ، رنکینگ بهترین های جهان در اوزان مختلف اعلام شد که حکایت از قطعی شدن سه سهمیه المپیک دارد.

بر اساس قوانین فدراسیون جهانی جودو در هر وزن ۲۲ نفر جودوکار برتر به صورت مستقیم سهمیه حضور در المپیک را دریافت می کنند. از سهمیه قاره ای هم جودوکاری که بالاترین رنکنیگ را دارد یک سهمیه به کشورها تعلق می گیرد.

بر همین اساس و طبق آخرین رده بندی که شب گذشته بعد از پایان رقابتهای گرندپری قزاقستان از سوی IJF اعلام شد سعید ملایی با ۶۴۰ امتیاز و رنکنیگ ۲۰ و جواد محجوب با ۷۸۳ امتیاز با رنکنیگ ۲۱ به صورت مستقیم جواز حضور در المپیک را دریافت کردند.

ضمن اینکه در وزن ۶۶- کیلوگرم علیرضا خجسته بعد از کسب نقره آسیا و ۲۴۰ امتیاز و رنکینگ ۶۳ از سهمیه قاره ای جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ را کسب کرده است.

طبق اعلام فدراسیون جهانی سهمیه های قطعی ۱۰ خردادماه و پس از پایان رقابتهای مسترز مکزیک اعلام خواهد شد ولی چون تا آن زمان مسابقه ای برای کسب امتیاز نیست و در همان رقابتهای مکزیک هم فقط ۱۶ جودوکار برتر هر وزن شرکت دارند ، جایگاه نمایندگان کشورمان تغییر نخواهد کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: