تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۵:۰۷ کد مطلب 108050

دسترسی رایگان به وای فای در اماکن عمومی آلمان

دولت آلمان به دنبال ایجاد دسترسی رایگان به وای – فای (Wi-Fi) در اماکن عمومی است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از دنیای اقتصاد، ای – فای شبکه محلی ارتباط بی سیم به اینترنت است که به دلیل سهولت دسترسی به شبکه جهانی، از محبوبیت بالایی برخوردار است. اگر چه اتصال به وای – […]

دولت آلمان به دنبال ایجاد دسترسی رایگان به وای – فای (Wi-Fi) در اماکن عمومی است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از دنیای اقتصاد، ای – فای شبکه محلی ارتباط بی سیم به اینترنت است که به دلیل سهولت دسترسی به شبکه جهانی، از محبوبیت بالایی برخوردار است.

اگر چه اتصال به وای – فایِ رایگان در کافه‌ها، رستوران‌ها و بسیاری ساختمان‌های آلمان امکانپذیر است اما دولت برلین در نظر دارد آن را در پارک‌ها، خیابان‌ها و دیگر اماکن عمومی به صورت رایگان در دسترس عموم قرار دهد.

هیکو ماس، وزیر دادگستری آلمان به تلاش دولت برای عمومی کردن دسترسی به وای – فای رایگان اشاره کرده و گفته است این گامی بزرگ و مهم است که اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

اکثر قریب به اتفاق آلمانی‌ها از گوشی‌های هوشمند بهره می‌برند اما با وجود قدرت تکنولوژیکی آلمان، دسترسی آسان به وای – فای یکی از مشکلات کاربران است.

هر چند دولت آلمان می‌خواهد مشکل دسترسی عمومی رایگان به وای – فای را به صورت ریشه‌ای حل کند اما کارشناسان بر این باورند این اقدام، دانلود غیرقانونی موسیقی و فیلم را افزایش می‌دهد و موجب افزایش جرائم سایبری می‌شود.

براساس مطالعات فدراسیون حرفه‌ای اینترنت در سال ۲۰۱۴ در آلمان برای هر ۱۰۰ هزار نفر تنها ۲ نقطه باز وای – فای وجود دارد در حالی که این نقاط برای هر ۱۰۰ هزار نفر در سوئد ۱۰ و در بریتانیا ۲۹ نقطه است.

آمارنشان می‌دهد امریکا با بیش از ۵۰ میلیون شبکه وای‌- فای، بیشترین میزان شبکه‌های وای- ‌فای را در جهان در اختیار دارد، اما اروپا از نظر کیفیت و سرعت جلوتر از امریکا است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: