تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۵:۴۴ کد مطلب 108079

خبری‌که زنگنه از نتیجه مذاکره با چینی‌ها داد

وزیر نفت با بیان این که بخش مهمی از روابط ایران و چین در دوران تحریم شکل گرفته است، گفت: روابط ٢ کشور در پساتحریم می‌تواند گسترش یابد.  به گزارش پایگاه ۵۹۸، بیژن زنگنه، صبح امروز (دوشنبه، ٢٧ اردیبهشت ماه) در دیدار با ژانگ یو ژینگ، معاون سازمان ملی انرژی جمهوری خلق چین با اشاره […]

وزیر نفت با بیان این که بخش مهمی از روابط ایران و چین در دوران تحریم شکل گرفته است، گفت: روابط ٢ کشور در پساتحریم می‌تواند گسترش یابد.

 به گزارش پایگاه ۵۹۸، بیژن زنگنه، صبح امروز (دوشنبه، ٢٧ اردیبهشت ماه) در دیدار با ژانگ یو ژینگ، معاون سازمان ملی انرژی جمهوری خلق چین با اشاره به این که توسعه روابط با چین برای ما یک موضوع مهم و تاثیرگذار است با ابراز رضایت از یادداشت تفاهمی که دیروز (یکشنبه، ٢۶ اردیبهشت ماه) میان سازمان ملی انرژی جمهوری خلق چین و معاونت امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت امضا شد، اظهارکرد: موارد بسیار مهمی در این یادداشت اشاره شد که ما خود را متعهد به انجام آن می دانیم.

وی با اشاره به این که ایران و چین در بخش انرژی روابط خوبی با یکدیگر دارند که بخشی از این روابط در دوران تحریم شکل گرفته است، افزود: روابط د٢ کشور در پساتحریم می تواند گسترش یابد.

وزیر نفت سفر رئیس جمهوری چین به ایران را نقطه عطف روابط دو کشور عنوان کرد و گفت: خوشبختانه قرارداد توسعه پالایشگاه آبادان به تازگی عملیاتی شده که حرکت مهمی است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: