تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۷:۴۰ کد مطلب 108153

ربات ویژه کودکان اوتیسم عرضه شد +عکس

یک شرکت مطرح رباتی را ویژه کودکان اوتیسم ساخته که با داشتن قابلیت های منحصر به فرد در خود قادر به ارتقاء مهارت های پیشرفتی در این کودکان است.  به گزارش مشرق، این ربات دارای ظاهری بسیار دوست داشتنی است و صورت آن طوری طراحی شده که توجه کودکان اوتیسمی را به خود جلب می […]

یک شرکت مطرح رباتی را ویژه کودکان اوتیسم ساخته که با داشتن قابلیت های منحصر به فرد در خود قادر به ارتقاء مهارت های پیشرفتی در این کودکان است.

 به گزارش مشرق، این ربات دارای ظاهری بسیار دوست داشتنی است و صورت آن طوری طراحی شده که توجه کودکان اوتیسمی را به خود جلب می کند. نام این ربات Leka و به شکل گوی است و می تواند چهره های متفاوتی را از خود بسازد.
 
ربات ویژه کودکان اوتیسم عرضه شد +عکس

Leka قادر به تولید صدا، نور و رنگ های مختلف است تا با کودکان اوتیسمی تعامل برقرار کند. این ربات می تواند با کودکان بازی قایم موشک را انجام دهد و با نشان دادن نور و صدا به هنگام بازی با کودکان به آنها پاسخ دهد.
 
در این ربات بازی هایی وجود دارد که می تواند به بهبود مهارت های جنبشی و شناختی این کودکان کمک کنند. از ویژگی های دیگر این ربات قابلیت گرفتن برنامه است تا از طریق آن بتوان ناتوانی های پیشرفتی را در کودکان اوتیسم بر طرف کرد.
 

ربات ویژه کودکان اوتیسم عرضه شد +عکس

Leka دارای یک سری فعالیت های شخصی سازی شده است که می تواند به ارتقاء برقراری ارتباط و چگونگی یاد گرفتن تعامل با محیط و سایر چیزهایی که در کنار کودکان اوتیسم وجود دارد، کمک کند. این ربات با متصل شدن به بلوتوث از قابلیت نصب نرم افزار بر روی خود برخوردار است.
 
قیمت Leka در حال حاضر ۳۹۰ دلار برآورد شده و قرار است از سال آینده میلادی روانه بازار شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: