تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۸:۰۹ کد مطلب 108180

دو همسایه ایران رزمایش مشترک برگزار می‌کنند

جمهوری آذربایجان اعلام کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار کند. به گزارش مشرق، زکیر گاسانوف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان گفت: ما برای افزایش توانایی ها و آمادگی رزمی کشور به همراه ترکیه و گرجستان، تمرین های مشترک نظامی برگزار می کنیم. هنوز به طور دقیق زمان برگزاری این […]

جمهوری آذربایجان اعلام کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار کند.

به گزارش مشرق، زکیر گاسانوف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان گفت: ما برای افزایش توانایی ها و آمادگی رزمی کشور به همراه ترکیه و گرجستان، تمرین های مشترک نظامی برگزار می کنیم.

هنوز به طور دقیق زمان برگزاری این تمرین ها که در سال های گذشته نیز اجرا می شد، مشخص نشده است.

سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان از اظهارنظر درباره تاثیر این تمرین های نظامی بر روند صلح قره باغ کوهستانی، خودداری کرد. چند نظامی از طرفین درگیری از هنگام اعلان آتش بس در ۵ آوریل (۱۷ فروردین) در جریان تبادل آتش، جان خود را ازدست داده اند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز جمعه اعلان کرد: یک نظامی این کشور روز پنجشنبه نزدیک منطقه قره باغ کوهستانی، کشته شده است.

ارمنستان نیز اعلان کرد: آرام اوهانیان نظامی این کشور روز شنبه پس از اینکه نزدیک مرز جنوب غربی این کشور، هدف گلوله تک تیراندازان قرار گرفت، جان خود را ازدست داد.

قرار است رئیسان جمهوری آذربایجان و ارمنستان و دیپلمات های روسیه، آمریکا و فرانسه روز دوشنبه در وین برای بررسی وضع قره باغ کوهستانی، ملاقات کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: