تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۱۹:۱۲ کد مطلب 108215

واکنش نصیرزاده به رد اساسنامه فدراسیون فوتبال

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال می‌گوید اساسنامه این فدراسیون مورد تایید فدراسیون‌های بین‌المللی است. به گزارش مشرق، هوشنگ نصیرزاده درباره اظهارات فریده شجاعی نایب‌رئیس سابق فدراسیون فوتبال مبنی براینکه گفته بود اساسنامه فدراسیون مورد تایید AFC نیست، اظهار داشت: با احترامی که برای شجاعی قائل هستم باید بگویم اطلاعات اساسنامه‌ای و بین‌المللی […]

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال می‌گوید اساسنامه این فدراسیون مورد تایید فدراسیون‌های بین‌المللی است.

به گزارش مشرق، هوشنگ نصیرزاده درباره اظهارات فریده شجاعی نایب‌رئیس سابق فدراسیون فوتبال مبنی براینکه گفته بود اساسنامه فدراسیون مورد تایید AFC نیست، اظهار داشت: با احترامی که برای شجاعی قائل هستم باید بگویم اطلاعات اساسنامه‌ای و بین‌المللی او کافی نیست و مصاحبه‌ او به روشنی حاکی از بی‌اطلاعی از استانداردها است.

وی افزود: انتصاب شجاعی در دوره دوم ریاست فدراسیون کفاشیان بر طبق همین اساسنامه اتفاق افتاد که آن زمان هم هر سه کاندیدای ریاست نام او را به عنوان نایب‌رئیس اعلام کرده بودند. در آن مجمع نماینده AFC حضور داشت. در مجمع اخیر هم نماینده AFC در حالی که اساسنامه سال ۱۳۹۰ را در اختیار داشت در مجمع حاضر شد و هر مرحله از انتخابات که پیش می‌رفت در جدول زمان‌بندی خود علامت‌گذاری می‌کرد.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال با بیان اینکه شجاعی براساس قانونی که رئیس می‌تواند نواب رئیس خود را انتخاب کند مدت‌ها نایب‌رئیس امور بانوان بوده تصریح کرد: حالا چگونه شجاعی رویه‌ای را که ۵ سال انجام شده زیر سوال می‌برد؟ در اکتبر ۲۰۱۴ من به عنوان نماینده ایران با ۵ مقام فیفا در زوریخ در خصوص اساسنامه ایران صحبت کردم.

نصیرزاده با اشاره به اینکه موضوع انتخاب نواب‌رئیس توسط رئیس با مسئولان فیفا مورد بحث قرار گرفته یادآور شد: پیریمو کاروالو رئیس فرانسوی بخش فدراسیون‌های فیفا به ما گفت اساسنامه شما را خواندیم و هیچ اشکالی در این شیوه نداریم؛ اگرچه فیفا معتقد بود تعداد نواب رئیس باید به یک نفر تقلیل پیدا کند اما برای  اطلاع شجاعی باید بگویم این اساسنامه نه تنها مورد تایید AFC است بلکه سند ادعایی در فدراسیون جهانی است و در این رابطه اظهارات او صحت ندارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: