تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۲۱:۱۷ کد مطلب 108243

اینترپل: «طارق الهاشمی» دیگر تحت تعقیب نیست

پلیس بین‌الملل (اینترپل) با ادعای اینکه مدارک ارائه شده اتهامات «طارق الهاشمی» معاون سابق نخست وزیر عراق به دست داشتن در اقدامات تروریستی را ثابت نمی‌کند، برای وی قرار منع تعقیب صادر کرد. به گزارش مشرق، کمیته بازرسی پلیس بین‌الملل (اینترپل) اعلام کرد که مدارک مرتبط با اتهامات مربوط به «طارق الهاشمی» اعتبار لازم را […]

پلیس بین‌الملل (اینترپل) با ادعای اینکه مدارک ارائه شده اتهامات «طارق الهاشمی» معاون سابق نخست وزیر عراق به دست داشتن در اقدامات تروریستی را ثابت نمی‌کند، برای وی قرار منع تعقیب صادر کرد.

به گزارش مشرق، کمیته بازرسی پلیس بین‌الملل (اینترپل) اعلام کرد که مدارک مرتبط با اتهامات مربوط به «طارق الهاشمی» اعتبار لازم را ندارد.

به نوشته راشا تودی، اینترپل مدعی شده است که صحت اطلاعات مرتبط با طارق الهاشمی مورد تردید بسیار است و در نتیجه کمیته بازرسی تصمیم گرفته است که نام وی را از لیست افراد تحت تعقیب حذف کند.

در می ۲۰۱۲ در پی درخواست دولت عراق، «طارق الهاشمی» معاون نخست‌وزیر عراق که به خارج از این کشور فرار کرده بود، به اتهام دست داشتن در سلسله اقدامات تروریستی تحت تعقیب پلیس اینرتپل قرار گرفت.

طارق الهاشمی از جمله افرادی بود که با انحلال حزب «بعث» به شدت مخالفت می‌کرد. او همچنین طرفدار حضور گروهک منافقین در عراق بود و حمایت‌های گسترده‌ای نیز از سوی این گروهک دریافت می‌کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: