تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ - ۲۱:۳۴ کد مطلب 108246

محموله جدید موشک‌های کورنت روسیه در راه عراق

سخنگوی وزارت دفاع عراق روز دوشنبه اعلام کرد، محموله جدیدی از موشک های کورنت روسیه وارد عراق می شود و عراق از روسیه خواستار فروش تعداد بیشتری از این سامانه موشکی است. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، نصیر نوری محمد سخنگوی وزارت دفاع عراق در گفت و گو با این خبرگزاری […]

سخنگوی وزارت دفاع عراق روز دوشنبه اعلام کرد، محموله جدیدی از موشک های کورنت روسیه وارد عراق می شود و عراق از روسیه خواستار فروش تعداد بیشتری از این سامانه موشکی است.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، نصیر نوری محمد سخنگوی وزارت دفاع عراق در گفت و گو با این خبرگزاری افزود: محموله جدید موشک های کورنت که پیشتر قرارداد خرید آن با روسیه انعقاد شده بود به زودی وارد عراق می شود.

وی افزود: وزارت دفاع عراق به دنبال خرید بیشتر موشک های کورنت از روسیه است، چرا که استفاده از این نوع موشک ها در جنگ علیه داعش موثر بوده است.

وی گفت: موشک های کورنت چند منظوره بوده و در مبارزه با داعش کاربرد خوبی داشته است.

موشک کورنت یکی از جدیدترین موشک‌های ضد تانک هدایت شونده سنگین است که دارای یک سیستم لیزری جدید می باشد.

روز گذشته نیز سخنگوی وزارت دفاع عراق از ورود ۱۰ جنگنده و بالگرد روسی به عراق خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع عراق ۳ جنگنده سوخو و ۷ بالگرد از نوع می – ۲۸ و می- ۱۷ را براساس قرار دادهایی که پیشتر میان دو کشور انعقاد شده بود، تحویل گرفته است.

جنگ علیه گروهک تروریستی داعش که از اوایل سال ۹۳ بخش های وسیعی از عراق را به اشغال خود درآورده است، هزینه های نظامی و تسلیحاتی زیادی را بر دوش دولت و مردم عراق قرار داده است.

پیشتر عراق برای مبارزه با داعش از صندوق بین المللی پول درخواست کمک مالی ۲ میلیارد دلاری کرده بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: