تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ - ۰۵:۳۱ کد مطلب 108340

بهای نفت خام در بازار جهانی افزایش یافت

با هشدار بانک آمریکایی «گلدمن ساکس» درباره کمبود کوتاه مدت عرضه در بازار ، بهای نفت خام در بازار جهانی روز دوشنبه به بالاترین رقم شش ماه و نیم گذشته رسید. به گزارش مشرق، خبرگزاری فرانسه نوشت: بهای نفت خام پایه بورس نیویورک (وست تگزاس اینترمدیت) برای تحویل در ماه ژوئن با ۱٫۵۱ دلار افزایش […]

با هشدار بانک آمریکایی «گلدمن ساکس» درباره کمبود کوتاه مدت عرضه در بازار ، بهای نفت خام در بازار جهانی روز دوشنبه به بالاترین رقم شش ماه و نیم گذشته رسید.

به گزارش مشرق، خبرگزاری فرانسه نوشت: بهای نفت خام پایه بورس نیویورک (وست تگزاس اینترمدیت) برای تحویل در ماه ژوئن با ۱٫۵۱ دلار افزایش به هربشکه ۴۷ دلار و ۷۲ سنت رسید.

بهای هر بشکه نفت خام «برنت» برای تحویل در ماه ژوییه نیز با ۱٫۱۴ دلار افزایش به ۴۸ دلار و ۹۷ سنت رسید.

بانک آمریکایی گلدمن ساکس روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد ایجاد وقفه هایی در تولید نفت و همچنین بهبود وضعیت تقاضا موجب ایجاد کمبود عرضه در کوتاه مدت شده است.

بازار نفت علاوه بر وضعیت تولید در نیجریه ، وقفه های ایجاد شده در تولید نفت در کانادا به دلیل آتش سوزی و بحران سیاسی در ونزوئلا که انتظار می رود بر تولید نفت این کشور تاثیر بگذارد، را نیز زیر نظر دارد.
گلدمن ساکس در عین حال پیش بینی کرد که افزایش تولید نفت عراق و ایران بار دیگر موجب مازاد عرضه در نیمه اول سال ۲۰۱۷ و بازگشت قیمت نفت به حدود ۴۵ دلار خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: