تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ - ۰۶:۰۴ کد مطلب 108351

کمپین سوزاندن مدارک دانشگاهی در عربستان +عکس

یک دندانپزشک بیکار عربستانی با سوزاندن مدرک دانشگاهی خود از تمامی فارغ التحصیلان بیکار دانشگاه‌ها خواست به کمپین سوزاندن مدارک دانشگاهی بپیوندند. به گزارش مشرق، تسنیم به نقل از رسانه های عربی نوشت: نظر می رسد برنامه افق ۲۰۳۰ که توسط جانشین ولی عهد عربستان ارائه شده است نتوانسته فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در عربستان […]

یک دندانپزشک بیکار عربستانی با سوزاندن مدرک دانشگاهی خود از تمامی فارغ التحصیلان بیکار دانشگاه‌ها خواست به کمپین سوزاندن مدارک دانشگاهی بپیوندند.

به گزارش مشرق، تسنیم به نقل از رسانه های عربی نوشت: نظر می رسد برنامه افق ۲۰۳۰ که توسط جانشین ولی عهد عربستان ارائه شده است نتوانسته فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در عربستان را اقناع کند و آنها در حال تشکیل کمپینی هستند که در اعتراض به بیکاری خود، مدارک دانشگاهی خود را می سوزانند.

کمپین سوزاندن مدارک دانشگاهی در عربستان در اعتراض به بیکاری

یک دندانپزشک عربستانی که با وجود گذشت دو سال از فارغ التحصیل شدنش از دانشگاه هنوز بیکار است با آتش زدن مدرک دانشگاهی خود و قرار دادن تصویر آن در شبکه اجتماعی توییتر و درست کردن هشتگی با نام «احراق الشهاده» از فارغ التحصیلان دانشگاهی که هم اکنون بیکار هستند خواست در اعتراض به این وضعیت مدارک دانشگاهی خود را آتش بزنند.

براساس این خبر تعداد کمی از کاربران با این اقدام مخالفت کرده‌اند و تعداد زیادی از فارغ التحصیلان به این کمپین مجازی پیوسته‌اند.

این هشتگ طی مدت کمی به ترند جهانی دست یافته است. وزارت خدمات شهری عربستان اقدام به فیلترینگ این هشتگ کرده است.

گفتنی است میزان بیکاری در عربستان با جمعیتی ۱۹ میلیون نفری ۵/۱۱ درصد است که ۴۹ درصد از این تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها هستند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: