تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ - ۰۹:۱۵ کد مطلب 108378

آتش بس قره باغ تمدید شد

روسای جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان روز دوشنبه درخصوص تمدید آتش بس در مناقشه بر سر منطقه قره باغ و از سر گیری گفت وگوی سیاسی به توافق رسیدند. به گزارش مشرق، سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان و الهام علی اف همتای او از جمهوری آذربایجان این توافق را در بیانیه مشترکی پس از مذاکرات […]

روسای جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان روز دوشنبه درخصوص تمدید آتش بس در مناقشه بر سر منطقه قره باغ و از سر گیری گفت وگوی سیاسی به توافق رسیدند.

به گزارش مشرق، سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان و الهام علی اف همتای او از جمهوری آذربایجان این توافق را در بیانیه مشترکی پس از مذاکرات اضطراری با میانجیگران آمریکایی، روسی و فرانسوی در وین اعلام کردند.

مناقشه دیرینه دو کشور بر سر منطقه قره باغ در ماه آوریل (فروردین ) بار دیگر شعله ور شد و ۱۱۰ تن در درگیری های دو کشور کشته شدند.

اعضای «گروه مینسک» متشکل از روسیه ، فرانسه و آمریکا با هدف در نطفه خفه کردن این بحران ، از سران دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای دیداری رو در رو در وین دعوت کردند.

در بیانیه مشترک پس از این گفت وگوها آمده است: دو رئیس جمهوری بر تعهد خود به آتش بس و حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه تاکید کردند.

دو رئیس جمهوری همچنین در خصوص برگزاری دور بعدی گفت وگوها در ماه ژوئن (خرداد ) با هدف از سر گیری مذاکرات برای حل و فصل فراگیر مناقشه ، به توافق رسیدند .

روسای جمهوری ارمنستان و آذربایجان در خصوص تقویت ماموریت نظارت بر آتش بس که سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) اجرای آن را بر عهده دارد نیز توافق کردند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: