تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ - ۰۹:۴۵ کد مطلب 108384

تراکتورسازی در اندیشه شکست ششم به النصر

النصر میزبان امروز تراکتورسازی در اولین دیدار از مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا تاکنون ۶ مرتبه برابر ایرانی ها قرار گرفته که حاصل این تقابل ها برایش قبول ۵ شکست بوده است. گروه ورزشی مشرق – تیمی که در لیگ پانزدهم به چهارم شدن رضایت داد باید در اولین دیدار از مرحله حذفی لیگ قهرمانان […]

النصر میزبان امروز تراکتورسازی در اولین دیدار از مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا تاکنون ۶ مرتبه برابر ایرانی ها قرار گرفته که حاصل این تقابل ها برایش قبول ۵ شکست بوده است.

تراکتورسازی در اندیشه شکست ششم به النصرگروه ورزشی مشرق – تیمی که در لیگ پانزدهم به چهارم شدن رضایت داد باید در اولین دیدار از مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف میزبانش النصر دوبی برود.

تراکتورسازی احیاشده در آخرین هفته از رقابت‌های لیگ‌برتر پنج گل به استقلال اهواز زد تا نشان دهد در فاز هجومی از چه شرایط مناسبی برخوردار است.

تیم امیر قلعه‌نویی بعد از صدرنشینی در گروهC مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا امروز به مصاف النصر می‌رود که سابقه انجام شش بازی برابر سپاهان را دارد.

۶تقابل ایرانی با یک تیم
النصر تیمی که امروز در دوبی میزبان تراکتورسازی تبریز است، پیش از این شش مرتبه با تیم‌های ایرانی روبه‌رو شده و جالب اینکه در تمام این دیدارها رقیب سپاهان بوده است؛ تیمی که در فصل اخیر فوتبال امارات مثل تراکتورسازی به عنوانی بهتر از چهارمی دست پیدا نکرده، سابقه دو دوره حضور در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا را دارد.

النصر در سال‌های۱۹۸۷ و ۱۹۹۷ پای به بالاترین سطح باشگاهی فوتبال قاره کهن گذاشته با این حال در رقابت‌های مذکور با حریفی از ایران روبه‌رو نشده است. این تیم سال۱۹۹۳ هم جام در جام آسیا را تجربه کرد و البته به ایرانی‌ها نخورد.

۵شکست النصر چطور رقم خورد؟
النصر با سپاهان شش مرتبه دیدار داشته که حاصل قبول پنج شکست و پیروزی در دیدار آخر بوده است.

اولین برخورد دو تیم چهارشنبه ۱۷ اسفندماه سال۹۰ به ثبت رسید. چهار سال و دو ماه و ۱۰روز قبل سپاهان با تک‌گل برونو سزار شکست نخست این تیم اماراتی برابر ایرانی‌ها را رقم زد.

سپاهان در دیدار برگشت سال۲۰۱۲ هم- سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت‌۹۱- با گل‌های سزار(۴۴)، سوکای(۶۹) و سیدصالحی(۷۷) النصر را پیش چشم هواداران اندکش خجالت داد.

سال۲۰۱۳ دوباره سپاهان و النصر در گروهC رقابت‌های لیگ قهرمانان با یکدیگر برخورد کردند. این‌بار برخلاف سال قبل نصف‌جهانی‌ها با یک امتیاز اختلاف نسبت به الغرافه قطر که ۱۰ امتیاز گرفته بود، سوم شدند تا موفق به صعود نشوند.

با این حال در دیدار رفت خود برابر النصر با دو گل جواهیر سوکای(۲۲ و ۸۱) و تک‌ضربه امید ابراهیمی در دقیقه۸۷ حریف اماراتی را شکست دادند. در دیدار برگشت هم دالوویچ(۲۹) و محمد غلامی(۷۹) سند باخت چهارم النصر برابر سپاهان را مهر کردند. هرچند که طاهر حسن(۷۱) یک گل بی‌اثر به اصفهانی‌ها زد.

تراکتور تلافی شکست ۲ماه و نیم قبل را درمی‌آورد؟

حکایت فصل اخیر لیگ قهرمانان هم در دیدارهای النصر و سپاهان قابل تامل است. اماراتی‌ها که در چهار دیدار قبلی خود برابر اصفهانی‌ها شکست خورده بودند دوباره در گروهA مرحله مقدماتی با این تیم همگروه شدند.

سه‌شنبه ۴ اسفندماه سال۹۴ النصر در فولادشهر مغلوب ضربات تماشایی لوسیانو پریرا(۱۴ و ۵۱) شد. در حالی که کاری از دست ستاره‌های گرانقیمتش ساخته نبود.

در واقع ضعیف‌ترین سپاهان سال‌های اخیر فوتبال ایران هم در خانه توان بردن النصر را برای پنجمین مرتبه داشت و این واقعیتی بود که به اماراتی‌ها ثابت شد.

و بالاخره در دیدار برگشت عقده چهارساله این تیم در رویارویی با ایرانی‌ها گشوده شد. سه‌شنبه ۱۱ اسفندماه سال۹۴ سپاهانی‌ که انگیزه زیادی برای صعود از گروهA نداشت، در دوبی مغلوب ضربات دو خارجی گرانقیمت النصر نیلمار و جاناتان شد.

گل اول میزبان در دقیقه۵۷ توسط بازیکنی زده شد که سابقه انجام بازی‌های متعدد در تیم‌ملی برزیل را دارد. گل دوم هم در وقت‌های تلف‌شده و از روی نقطه پنالتی توسط جاناتان بورکینافاسویی(۹۳) زده شد.

حال باید دید امروز تراکتورسازی باانگیزه در فاصله دو ماه و ۱۶روز پس از شکست اول و آخر ایرانی‌ها برابر النصر قادر خواهد بود- خیلی زود- تلافی این ناکامی را سر شاگردان ایوان یووانوویچ صرب دربیاورد؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: