تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ - ۱۲:۴۹ کد مطلب 108406

ممنوعیت‌واردات برخی کالاها با ارز مبادله‌ای

با ادامه روند بازنگری در فهرست کالاهای وارداتی و نوع ارز وارداتی آنها، فهرست دیگری از کالاهایی که تاکنون ارز مبادله‌ای دریافت می‌کردند شناسایی شد و ارز وارداتی آنها به ارز متقاضی تغییر کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از میزان، سازمان توسعه تجارت با اشاره به اقلامی که از این پس نمی توانند […]

با ادامه روند بازنگری در فهرست کالاهای وارداتی و نوع ارز وارداتی آنها، فهرست دیگری از کالاهایی که تاکنون ارز مبادله‌ای دریافت می‌کردند شناسایی شد و ارز وارداتی آنها به ارز متقاضی تغییر کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از میزان، سازمان توسعه تجارت با اشاره به اقلامی که از این پس نمی توانند از ارز بین بانکی استفاده کنند, اعلام کرد: مرغ خرد نشده تازه یا سرد کرده، قطعه‌های تازه یا سرد کرده مرغ، کره بسته‌بندی شده به صورت ۵۰۰ گرمی و کمتر و کره بسته‌بندی شده به صورت بسته‌های بیش از ۵۰۰ گرمی از جمله این اقلام هستند که واردات آنها از این پس قابلیت استفاده از ارز سیستم بانکی را ندارد و ثبت سفارش آنها صرفاً از محل ارز متقاضی انجام می‌شود.

دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت، بخشنامه مذکور را برای اجرا به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های کشور و سایر دستگاه‌های ذیربط ارسال کرده است.  

پیش از این نیز اختصاص ارز مبادله‌ای برای واردات کالاهایی که غالباً کالاهای فولادی، پلیمرهای استیرن و برخی منسوجات بودند ممنوع اعلام شده بود.
 
روند تبدیل ارز مبادله‌ای به ارز متقاضی به طور مستمر در دست بررسی کارشناسی است و کالاهای دیگری که به تصویب برسد به تدریج طی بخشنامه به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: