تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ - ۱۳:۱۲ کد مطلب 108414

درس دینی و قرآن دبیرستانی‌ها آب رفت

عضو شورای تالیف کتاب های دینی و قرآن آموزش و پرورش از کاهش ساعات تدریس درس دینی و قرآن دبیرستانی‌ها از ۱۰ به ۶ ساعت خبر داد. به گزارش مشرق، دکتر اعتصامی گفت: درس دینی و قرآن پایه دهم از ۴ به ۲ ساعت و پایه های یازدهم و دوازدهم از سه به دو ساعت […]

عضو شورای تالیف کتاب های دینی و قرآن آموزش و پرورش از کاهش ساعات تدریس درس دینی و قرآن دبیرستانی‌ها از ۱۰ به ۶ ساعت خبر داد.

به گزارش مشرق، دکتر اعتصامی گفت: درس دینی و قرآن پایه دهم از ۴ به ۲ ساعت و پایه های یازدهم و دوازدهم از سه به دو ساعت کاهش یافت.

وی از کاهش ساعات تدریس درس دینی و قرآن انتقاد کرد و افزود:‌ با توجه به پیشرفت فناوری های روز، دانش آموزان با چالش و سئوالات بیشتر و پیچیده تری در حوزه دین و معارف اسلامی و قرآن به ویژه در دوره دبیرستان روبه‌رو هستند و کاهش ساعات درس دینی و قرآن در دوره متوسطه نیازهای دینی دانش آموزان را تامین نکرده است و مشکلاتی را برای ‌آن‌ها ایجاد خواهد کرد.

وی گفت‌: معلمان دینی و قرآن به علت کمبود ساعات تدریس در درس دینی و قرآن و برآورده نشدن سئوالات دانش آموزان درخواست افزایش ساعات درس دینی و قرآن دبیرستان از سه به چهار ساعت در هفته را داشتند ولی به عللی که برای ما هم مشخص نیست شورای عالی آموزش و پرورش ساعات تدریس این درس را به جای افزایش، کاهش داده است.

وی تاکید کرد: طبق مصوبه جدید معلمان دینی و قرآن فقط هفته ای ۲ ساعت برای دانش آموزان تدریس می کنند و در نتیجه جنبه های تربیتی و تاثیرگذاری معلمان روی دانش آموزان کاهش می یابد و معلمان جوابگوی نیازهای فکری دانش آموزان نخواهند بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: