تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ - ۱۴:۲۶ کد مطلب 108447

حمایت وزارت خارجه از طرح مجلس

معاون وزیر خارجه گفت که وزارت خارجه از طرح الزام دولت به پیگیری و دریافت غرامت از آمریکا حمایت می‌کند و افزود: مطمئن هستیم این اقدام پیام محکمی را به آمریکا و کسانی که به ناحق بخواهند به اموال ایران دست‌اندازی کنند، می‌فرستد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، سید عباس عراقچی معاون […]

معاون وزیر خارجه گفت که وزارت خارجه از طرح الزام دولت به پیگیری و دریافت غرامت از آمریکا حمایت می‌کند و افزود: مطمئن هستیم این اقدام پیام محکمی را به آمریکا و کسانی که به ناحق بخواهند به اموال ایران دست‌اندازی کنند، می‌فرستد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه پس از دیدارش با اعضای کمیسیون امنیت ملی با اعلام حمایت وزارت خارجه از طرح دو فوریتی مجلس درمورد الزام دولت به پیگیری و دریافت غرامت بابت خسارت‌های وارد شده از آمریکا به ایران در طول ۶۳ سال گذشته، اظهار داشت: البته در مورد جزئیات بعضی نکات فنی و حقوقی وجود دارد که ما نظراتمان را ارائه کردیم و انشاءالله رعایت شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی تاکید کرد: از این طرح دو فوریتی مجلس حمایت می‌کنیم و مطمئن هستیم پیام محکمی را به دولت آمریکا و سایر کشورهایی که به ناحق بخواهند به اموال دولت ایران دست‌اندازی کنند، خواهد فرستاد.

معاون وزیر امور خارجه گفت: مطمئناً وزارت امور خارجه در راستای نظر مجلس و در همین جهت حرکت خواهد کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه با ۱۸۱ رأی موافق به دو فوریت طرح الزام دولت به پیگیری خسارت‌های آمریکا علیه ایران رأی مثبت دادند که براساس آن بابت خسارت‌های وارد شده از آمریکا به ایران از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ تا کنون غرامت دریافت خواهد شد.

کلیات طرح الزام دولت به پیگیری جبران خسارات ناشی از اقدامات و جنایات آمریکا علیه ایران و اتباع ایرانی در نشست امروز پارلمان تصویب شد.

وکلای ملت پس از بحث و تبادل نظر امروز (سه‌شنبه) با ۱۷۴ رای موافق، ۷ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۱۰ نماینده حاضر در صحن پارلمان به کلیات این طرح رای مثبت دادند.

روز گذشته سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه به همراه الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس جمهور و انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور با حضور در کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص این طرح با اعضای کمیسیون به گفت‌‌وگو پرداختند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: