تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ - ۱۵:۳۶ کد مطلب 108508

آقای دکتر؛ چرا مدیران ارشد وزارت علوم با سنوات بالا باید عضو هیات علمی‌ شوند؟

مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه در نامه‌ای خطاب به فرهادی وزیر علوم نوشت: چرا وزارت علوم دانشجویان بورسیه خود و تعداد زیادی از جوانان متخصص و نخبه را رها کرده است و به استخدام هیات علمی در شرف بازنشستگی به صورت خارج از ضوابط می‌پردازد؟ به گزارش سرویس سیاسی پایگاه ۵۹۸، مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان […]

مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه در نامه‌ای خطاب به فرهادی وزیر علوم نوشت: چرا وزارت علوم دانشجویان بورسیه خود و تعداد زیادی از جوانان متخصص و نخبه را رها کرده است و به استخدام هیات علمی در شرف بازنشستگی به صورت خارج از ضوابط می‌پردازد؟

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه ۵۹۸، مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه خطاب به فرهادی،‌ وزیر علوم نامه‌ای نوشت.

متن نامه به شرح زیر است:

وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری
با عرض سلام و تحیت

حضرتعالی بارها بر طی روال قانونی و مصوب استخدام هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تاکید فرموده اید. با وجود تمام انتقادات به روند مورد نظر وزارت، که مانع تکمیل ظرفیت مطابق نیاز مراکز آموزش عالی شده است، طبق قواعد عقلی رعایت همین روند مصوب تا زمان اصلاح آن وظیفه تمام مسئولان خواهد بود.

بنا به اخباری که به گوش رسیده است، وزارت علوم در نظر دارد که تعداد ۱۰ نفر از مسئولان و مدیران ارشد خود با سنوات خدمت بالای ۲۷ سال و در شرف بازنشستگی را از کارمندی به هیات علمی تبدیل کند و در برخی نقل ها، گفته شده است که این استخدام ها تا صدور مجوز هیات امنا نیز پیش رفته است.

در صورت صحت این اخبار، جای این سوال باقی است که چرا وزارت علوم دانشجویان بورسیه خود و تعداد زیادی از جوانان متخصص و نخبه را رها کرده است و به استخدام این تعداد هیات علمی به صورت خارج از ضوابط می پردازد؟ چه ویژگی هایی در این افراد وجود دارد که قرار است به جای متخصصان جوان استخدام هیات علمی وزارت علوم گردند؟دانشجویان و نخبگان علمی کشور در مقابل این آقازاده ها و رانت ها  به نور چشمی ها سکوت نخواهند کرد؟

در این باره لازم است که دستگاه های نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور و مجلس شورای اسلامی  دیوان محاسبات تحقیقات مبسوطی را به انجام برسانند تا در صورت صحت این اخبار، مانع گسترش قانون شکنی و استانداردهای دوگانه در برخورد با افراد تحصیلکرده باشیم.


با تشکر
مجمع دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: