تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ - ۱۷:۳۲ کد مطلب 108558

آب تهران نیازی به تصفیه خانگی ندارد

رئیس کنترل کیفیت آب و فاضلاب استان تهران گفت:استفاده از دستگاه تصفیه آب برای استان تهران با توجه به کیفیت آب آن لزومی ندارد و تنها در مناطقی که آب شرب آن شور است به شرط استاندارد بودن توصیه می شود. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از میزان، مهتاب باغبان رئیس کنترل کیفیت آب […]

رئیس کنترل کیفیت آب و فاضلاب استان تهران گفت:استفاده از دستگاه تصفیه آب برای استان تهران با توجه به کیفیت آب آن لزومی ندارد و تنها در مناطقی که آب شرب آن شور است به شرط استاندارد بودن توصیه می شود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از میزان، مهتاب باغبان رئیس کنترل کیفیت آب و فاضلاب استان تهران در خصوص ضرورت استفاده از دستگاه های تصفیه آب گفت:استفاده از دستگاه های تصفیه آب یا به تعبیری آب شیرین کن ها برای مناطقی مثل استان تهران که آب آن از آب های سطحی تامین می شود ضرورت نداشته و حتی می تواند کیفیت آب را از بین ببرد.

وی با تاکید بر این مسئله که استفاده از دستگاه های تصفیه آب در مناطقی که از آب باکیفیت استفاده می کند،مناسب نیست، گفت: ولی در مناطقی که آب شرب آنها از کیفیت پایین تری برخوردار است و یا آب دسترسی آنها شور است استفاده از این دستگاه ها به شرط استاندارد بودن توصیه می شود.

باغبان به مشکلات این دستگاه ها در صورت استفاده مستمر اشاره و بیان کرد: این دستگاه ها به دلیل تماس مستقیم و مداوم با آب در صورت تنظیم نامناسب می توانند موادی به آب اضافه و یا بر روی املاح موجود در آب تاثیر بگذارند که در هر دو صورت ارزش غذایی آب کاهش و استفاده آن بر روی بدن مخاطره آمیز خواهد بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: