تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ - ۲۱:۱۷ کد مطلب 108632

رئیس پارلمان عراق دوره کنونی پارلمان را تمدید کرد

رئیس پارلمان عراق براساس اختیارات قانونی تصمیم گرفت، به دلیل شرایط کنونی عراق دوره کنونی پارلمان عراق را تمدید کند. به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری الفرات، سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق تصمیم گرفت، به دلیل اوضاع کنونی عراق و براساس اختیارات و صلاحیت هایی که در قانون اساسی این کشور برای رئیس […]

رئیس پارلمان عراق براساس اختیارات قانونی تصمیم گرفت، به دلیل شرایط کنونی عراق دوره کنونی پارلمان عراق را تمدید کند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری الفرات، سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق تصمیم گرفت، به دلیل اوضاع کنونی عراق و براساس اختیارات و صلاحیت هایی که در قانون اساسی این کشور برای رئیس پارلمان درنظر گرفته شده،‌ و همچنین به موجب ماده شماره ۵۸ قانون اساسی عراق مدت فعالیت دوره کنونی پارلمان را تمدید کند.

در بیانیه صادر از سوی دفتر الجبوری چنین آمده است: براساس صلاحیت ها و اختیاراتی که به ریاست پارلمان عراق داده شده است، و با استناد به ماده شماره ۵۸ قانون اساسی عراق، فعالیت دوره کنونی پارلمان تمدید می شود.

سلیم الجبوری در بیان علت استفاده از این صلاحیت قانونی خود اعلام کرد: نیاز مبرم برای تصویب قوانین و مواد ضروری و به دلیل در نظر گرفتن منافع عالی کشور تصمیم به تمدید دوره فعالیت پارلمان کنونی گرفته شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: