تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ - ۲۱:۱۷ کد مطلب 108637

سقوط ۱۲هواپیمای نظامی اماراتی در ۶ سال

وبگاه آمریکایی در مطلبی ضمن اشاره بر نبود سطح ایمنی لازم در نیروی هوایی پر مدعای امارات بر سقوط های پی در پی هواپیماهای نظامی این کشور با وجود جدید بودن آن‌ها تاکید کرد. به گزارش مشرق، هفته نامه آمریکایی «دیفنس نیوز» در گزارشی با اشاره به سقوط  اخیر جنگنده امارات متحده عربی که در […]

وبگاه آمریکایی در مطلبی ضمن اشاره بر نبود سطح ایمنی لازم در نیروی هوایی پر مدعای امارات بر سقوط های پی در پی هواپیماهای نظامی این کشور با وجود جدید بودن آن‌ها تاکید کرد.

به گزارش مشرق، هفته نامه آمریکایی «دیفنس نیوز» در گزارشی با اشاره به سقوط  اخیر جنگنده امارات متحده عربی که در آن حادثه خلبان  و استاد خلبان کشته شدند، بر فقدان  ایمنی در بدنه نیروی هوایی امارات متحده عربی صحه گذاشت.

بر اساس این گزارش، ارتش امارات از دو سال قبل تلاش‌های وافری را برای افزایش سطح تندرستی  و ایمنی افسرانش مهیا کرد و سعی نمود با فرستادن آن‌ها به مراکز آموزشی آن‌ها را با معیارهای بین‌المللی نزدیک کند. این امر به ویژه در بدنه نیروی هوایی برای آموزش خدمه و خلبان  مورد نیاز اجرا شد. اما از سال ۲۰۱۲ به این سو خلبانان نیروی هوایی این کشور در جریان ماموریت‌های  آموزشی یا حادثه کشته شده‌اند.

در ماه مارس سال جاری نیز دو خلبان اماراتی جان خود را در جریان عملیات نیروهای ائتلاف یمن از دست دادند. یک مقاطعه کار آمریکایی در ایمن زمینه  بر نبود ایمنی  در بدنه ارتش امارات متحده عربی اشاره کرد.

این مقام آمریکایی گفت: «در این کشور همواره پافشاری بر خرید تجهیزات اصلی بوده و این تفکر وجود دارد که خطا‌ها ناشی از دستگاه‌ها و تجهیزات است.»

دیفنس نیوز نوشت: در ماه مارس سال جاری در جریان یک ماموریت آموزشی، در سال ۲۰۱۱  و در سال ۲۰۱۲ خدمه هواپیماهای اماراتی همگی جان خود را از دست دادند.

در  آوریل سال ۲۰۱۱ نیز یک جنگنده این کشور در ایتالیا سقوط کرد. این جنگنده اف -۱۶ در حین فرود دچار سانحه شد و از بین رفت . البته خلبان آن موفق به نجات جان خود شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: