تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۰۱:۲۷ کد مطلب 108698

عربستان سعودی یک پاکستانی را اعدام کرد

عربستان سعودی روز سه شنبه یک شهروند پاکستانی را به جرم قاچاق مواد مخدر اعدام کرد و به این ترتیب تعداد موارد اعدام در این کشور در سال جاری به ۹۳ تن رسید. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شخصی به نام «محمد […]

عربستان سعودی روز سه شنبه یک شهروند پاکستانی را به جرم قاچاق مواد مخدر اعدام کرد و به این ترتیب تعداد موارد اعدام در این کشور در سال جاری به ۹۳ تن رسید.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شخصی به نام «محمد اسحاق ثواب» که اصالتا پاکستانی بوده به هنگام قاچاق هروئین به عربستان به دست نیروهای امنیتی این کشور بازداشت شد.

دادگاه عربستان طی حکمی این شهروند پاکستانی را به اعدام محکوم کرد. این حکم پس از تایید دادگاه استیناف،‌ با صدور حکم دیوان پادشاهی لازم الاجرا شد.

در این بیانیه آمده است که فرد یادشده امروز در منطقه شیعه نشین «الدمام» واقع در شرق عربستان اعدام شد.

چند هفته پیش نیز رژیم آل سعود یک شهروند خود را به جرم کشتن یک سعودی دیگر در زمان درگیری به وسیله سلاح سرد، به اشد مجازات محکوم کرد.

تعداد آمار اعدام های صورت گرفته در عربستان سعودی از آغاز سال ۲۰۱۶ میلادی به ۹۳ تن رسیده است.

اعدام شهید آیت الله شیخ نمر النمر روحانی شیعه این کشور طی سال گذشته نیز از جمله مواردی بود که بازتاب و اعتراض های زیادی در سراسر جهان به همراه داشت.

سایر اعدام های انجام شده در عربستان مرتبط با جرائم جنایی مانند قتل و حمل مواد مخدر بوده است.

خبرگزاری فرانسه با استناد به بیانیه های رسمی عربستان اعلام کرد که این کشور در سال ۲۰۱۵ نیز یکصد و ۵۳ نفر را اعدام کرد که این تعداد نسبت به سال ۲۰۱۴ که ۸۷ نفر اعدام شدند،‌ رقم قابل ملاحظه ای است.

سازمان عفو بین الملل در این باره اعلام کرد که آمار اعدام در سال ۲۰۱۵ در عربستان طی دو دهه اخیر به بالاترین میزان خود رسیده است. همچنین این کشور سومین رتبه را در لیست کشورهای که بیشترین آمار اعدام را در جهان به خود اختصاص می دهند،‌ دارد.

عربستان همچنین یکی از کشورهایی است که مجازات اعدام را در موارد بالایی اعمال می کند.
رژیم آل سعود سالهاست که با مشکلات فراوان داخلی روبروست و همواره وجود مشکلات داخلی خود را به عوامل خارجی منتسب می کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: