تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ - ۲۱:۴۰ کد مطلب 108707

دیدار ناطق‌نوری با رئیس دولت اصلاحات برای حمایت از لاریجانی

در جلسات هر هفته رئیس دولت اصلاحات با فعالان اصلاح‌طلب، رئیس دولت اصلاحات از آقای نجفی خواسته‌ است که برای تعامل بیشتر حامیان دولت با اصلاح‌طلبان درباره ریاست مجلس با دولت رایزنی‌های لازم را انجام دهد.

به گزارش میدان۷۲، روزنامه آرمان در گزارشی از ورود «حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناطق نوری» به ماجرای انتخاب رئیس مجلس دهم خبر داد.

آرمان در بخشی از گزارش خود نوشت: در این شرایط درخواست صریح از عارف و لاریجانی برای کنار رفتن از کرسی ریاست اگر از سوی آنها هم پذیرفته شود اما حامیان و رای‌دهندگان به این دو منتخب راضی نخواهند شد، پس لازم است تا معمای کرسی ریاست از سوی یک شخصیت با تجربه که مورد پذیرش دو طرف و حامیانشان است حل شود که در این زمان نگاه‌ها به سمت شیخ نور می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری که خود زمانی ریاست مجلس را بر عهده داشت مشی اعتدالی و فراجناحی دارد. شاید از جمله افرادی باشد که از عملکرد اصلاح‌طلبان در خرداد ۹۲ خشنود شد و اکنون هم بهترین گزینه برای مذاکره با عارف و لاریجانی در راستای انتخاب رئیس مجلس دهم است.

در دی ماه ۹۴ پس از اینکه مخالفان اعتدال با ایجاد شایعاتی مبنی بر حمایت ناطق نوری از یک لیست درصدد جنجال‌سازی بودند با اطلاعیه‌ای از سوی دفتر او مواجه شدند که در آن تاکید شده بود: «ایشان ضمن تاکید بر حضور همه گروه‌ها در انتخابات با هیچ جریان سیاسی همکاری ندارد و از هیچ گروه سیاسی خاص حمایت نکرده و همکاری ندارند.»

همین بی‌طرفی او سبب شده تا بسیاری از دلسوزان تاکید کنند او محور مذاکرات قرار گیرد و تکلیف کرسی ریاست را مشخص کند. ناگفته نماند برخی که از قدرت اقناع و تاثیرگذاری ناطق نوری هراس داشتند از ابتدای سال گذشته کوشیدند تا با القای برنامه او برای حضور در انتخابات مجلس به دوقطبی‌سازی ناطق – لاریجانی یا ناطق – عارف بپردازند که برنامه آنها خیلی زود برملا شد و ناطق نوری ترجیح داد مانند گذشته در راستای حل مشکلات گام بردارد.

دیروز یک عضو شورای عالی سیاست‌گذاری هم گفت: در جلسات هر هفته رئیس دولت اصلاحات با فعالان اصلاح‌طلب رئیس دولت اصلاحات از آقای نجفی خواسته‌اند که برای تعامل بیشتر حامیان دولت با اصلاح‌طلبان درباره ریاست مجلس با دولت رایزنی‌های لازم را انجام دهند.

علی صوفی افزود: همچنین رایزنی با آیت‌ا… هاشمی‌رفسنجانی انجام می‌شود که در نتیجه این رایزنی‌ها اعلام شده است.

وی از دیدار ناطق نوری با رئیس دولت اصلاحات برای حمایت از لاریجانی خبر داد.

منبع : صراط

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: